Roubování



Stránky: 1,  2,  3   
Kittikit - (12) - 54.237 (?) 
9.3.2011 16:20, zobrazeno: 26904x

Přeji hezký slunečný den. Mám jeden dotaz ohledně roubování, nejspíše nejapný. Na zahradě mám starou hrušeň, s největší pravděpodobností Muškatelku. Chtěl bych se ji pokusit naroubovat, ale nemám žádnou škaredou hrušeň, na kterou bych to mohl zkusit ani žádný hruškový semenáč. Je možné zkusit roubování na jablečný semenáč, kterých mám pod starými stromy celkem dost nebo je to marné a roub by se neuchytil? Nikdy jsem nerouboval a tímto hokus pokusem bych se případně mohl roubování alespoň trošku naučit. Díky za opdpověď.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.235 (?), 9.3.2011 16:34

Je to od Vás pěkné, jde o ušlechtilou zálibu.Na jabloni to zkusit můžete, ale tam je to předem odsouzené k zániku.Nechtě jsem kdysi zaměnil rouby, bylo to navečer a do jabloně jsem dal hrušky.Šlo to, spíš ale živořilo asi 2 roky.Potom rouby svorně odumřely.Nebojte se roubovat do mladých výhonů hrušně.Určitě něco půjde a zbytečně neztratíte rok.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.70 (?), 9.3.2011 16:52
Pro získání zkušeností, můžete roubovat cokoli ale samozřejmě správné rouby na správný strom. Jabloň na jabloň, hrušku na hrušku. Nejlepší je samozřejmě když Vám to někdo prakticky předvede, od odběru roubů, uskladnění až po jednotlivé techniky roubování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Kittikit - (12) - 54.237 (?), 9.3.2011 18:11

Rád bych rouboval do mladých výhonů, problémem je to, že mám dva roky staré Wiliamsky a tyto zřezávat kvůli roubům Muškatelky asi by nebylo dobré. Jiné hrušně na zahradě nemám na které bych mohl roubovat, jen ty špičáky jabloní, co vyrostly ze semen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 175.105 (?), 9.3.2011 19:40
Hrušku môžete navrúblovať aj do dule(kdoule), mišpule, hlohu alebo ázijskej hrušky. Do jablone to bude "hokus pokus." Jednoduchý systém spojkovania (kopulace) s čistou rovnou reznou plochou dĺžky cca 3 cm istotne o chvíľu zvládnete! Na stiahnutie odporúčam pružnú PVC-pásku. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 86.92 (?), 9.3.2011 21:21

Dobrý den,

mám asi hodně hloupý dotaz, ale nikdy jsem to neřešila. Prodáváme hodně starý dům, ve kterém jsem vyrůstala a u něj stojí naprosto vynikající višeň.

Chápu dobře, že když vezmu roub ze staré viště a naroubuji nějakou novou višeň, kterou zakoupím (jakoukoliv), budu mít na nové višni plody staré višně? 

Děkuji

Petra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.72 (?), 9.3.2011 22:33
Ano a nemusi to byt len visna, môze to byt aj ceresna. Ked ste roubovani nikdy neskusala tak to zverte niekomu skusenejsiemu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 10.3.2011 8:16
řekl bych spíš ano, protože otazka je kam se pani stehuje jake tam budou pudni podminky jaka podnož a jake podnebí... ale, určite se to tomu bude hodne blížit..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.92 (?), 10.3.2011 9:33

Děkuji moc. Stěhujeme se o 30 km dál. Určitě to zkusím s někým zkušeným. Možná, ale opravdu možná - dědeček... :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 47.235 (?), 16.4.2012 20:25
Doporučuji procházku přírodou - u silnic a v polích jsou hrušně a pod nimi hafo semenáčků a odkopků - na podzim je přesadíte, na jaře přeroubujete (podle knížky!) a uvidíte - za 3 roky může být úroda. Mně se to osvědčuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika