Rez hrušňová - vím jak na ní



amilar - (32) - 185.227 (?)
27.8.2014 14:11

Teď na konci srpna zjišťuji, že plody hodně hnijí na stromech a rez se ukazuje i na nových výhonech, na starých (i po postřiku v červnu) se jakoby více ještě rozšiřovala. Tak nevím, jsou tyto postřiky asi slabé.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 28.11.2013 10:10

Myslím si, že pokud jsou spóry houby rovnoměrně a hustě rozptýleny v proudícím vzduchu, mají pro jejich zachycení "mechanické překážky" typu "budova", "sad" význam jen částečný až symbolický. Aby byly spóry hub ze vzduchu spolehlivě odfiltrovámy, muselo by se jednat o velmi kvalitní filtr s obrovskou plochou, který zajistí, že v podstatě každá vzdušná molekula se dotkne jeho povrchu. Spóry hub jsou totiž mikroskopických rozměrů. Takovou funkci by v přírodě mohl významněji splnit snat jen hustý a rozlehlý les, s tím, že hrušeň by musela růst uvnitř lesa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.57 (?), 15.1.2014 4:43

Myslíte, že môže byť hrdza aj na orgováne?Bola som obzrieť záhradu a na orgováne je pomerne veľa hrdzavých ložísk.Dik.N.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jfalta - (39) - 65.196 (?), 15.1.2014 8:02

Na šeříku rez nebude. Můžete to vyfotit? není to jen lišejník?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 15.1.2014 9:00

nejspíš to bude mech nebo lišejník, ale i kdyby to byla rez, tak to nebude rez hrušňová.

Pokud se Vám to na větvích nelíbí, tak to drátěným kartáčem odrbejte jak starou borku, ale osobně lišejníky považuji za znak čistého životního prostředí (tedy zejména ovzduší).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.40 (?), 16.1.2014 5:39

Záhrada je na druhom konci cca 100 km, takže s fotením to bude ťažké.Tá teoria o čistom prostredí sa mi páči-som laik a študujem tu hrdzu hruškovú, takže žlté plôšky na dreve ma naľakali.Dik.N.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.199 (?), 20.3.2015 6:11

Souhlasím. Na Vysočině jsem na mezi poli viděla středně velkou hrušku semenáčku, která byla rzí doslova obalena.Kolem dokola pouze pole a semenáčky jabloní.Takže se přidávám k názoru, že silné vzdušné proudy spory prostě přenesou i když nechápu, kam se odtud přestěhují. Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 20.3.2015 6:45

Zase po větru, Helenko, po větru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 214.207 (?), 2.3.2015 18:21

Taky jsem používal postřik přípravkem Baycor několik roků s výbornými výsledky a vždy s bohatou úrodou (odrůda konference z roku 1976).Letos poprvé na doporučení pracovnice drogerie jsem použil přípravek Zato a poprvé za celou dobu jsem sklidil 1ks hrušky.Tento přípravek nezabral byť jsem prováděl postřiky dvakrat (před květem a těsně po odkvětu).Přípravek Zato tedy vůbec nedoporučuji!!!

V.Zeman       Rožnov pod Radh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
amilar - (32) - 185.227 (?), 25.7.2014 15:23

Také jsem stříkala před květem a po odkvětu Delanem, ale koncem června se zase rez ukázala na listech, tak jsme znovu ale Dithanem. Baykor je ale nenahraditelný - ten byl nejúčinnější. Nyní se více nerozšiřuje, nové výhony jsou čisté a plody vypadají taky čisté. Mám Konferenci.

Jarmila od Plzně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
amilar - (32) - 185.227 (?), 27.8.2014 14:11

Teď na konci srpna zjišťuji, že plody hodně hnijí na stromech a rez se ukazuje i na nových výhonech, na starých (i po postřiku v červnu) se jakoby více ještě rozšiřovala. Tak nevím, jsou tyto postřiky asi slabé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika