Rez hrušňová



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) 
17.3.2007 22:00, zobrazeno: 77306x
Chci zeptat, jestli někdo neví, zda se dá rozumně pěstovat hrušeň v území zamořeném rzí hrušňovou.
V našem městě a všude v okolí pozoruji silné napadení rzí. Stromy umírají. Starší strom na zahradě žije, loni kvůli rzi shodil listí i plody. Všechny varianty ochrany co jsem se dozvěděl mi přijdou nesmyslné: 1. vymýtit jalovce :) 2. chemická ochrana u tak vzrůstných stromů.
Napadá mne snad jen pěstovat zakrslý tvar a ten stříkat a stříkat...
Existují rezistentní odrůdy?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 18.3.2007 0:25
O rezistentních odrůdách jsem neslyšel. Pěstovat hrušně v takové oblasti bez chemické ochrany může být problém, opravdu by se vyplatilo koupit hrušeň na méně vzrůstné podnoži a stříkat, také je vhodné pohrabat spadané listí ze stromů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.35 (?), 18.3.2007 11:08
Hostiteli rzi jsou jalovec klášterský a čínský. přelet spor na hrušeň je od doby před květem  až  po konec květu. Minimální izolační vzdálenost je 200 m. Používá se Baycor před a po odkvětu hrušně. Jalovce se na v dubnu a květnu stříkají Kuprikolem. Pokud se skutečně podaří jalovce odstranit, zmizí i rez.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 18.3.2007 21:48
Díky za info. Našel jsem ještě pěkné fotky rzi  na jaře na jalovci a ještě další zajímavou informaci, cituji: V průběhu dubna a května se na infikovaných jalovcích vytváří bizarní růžkovité útvary rosolovité konzistence, velké 0,5–2,5 cm, žlutavé až oranžové barvy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 10.4.2007 14:29
Našel jsem na naší zahradě s velikou pravděpodobností vyrůstky na jalovcích od rzi. Jsou to zatím černé bouličky, které se potom pravděpodobně zabarví. Je to jen na dvou druzích jalovců. Mohl bych to i pofotit. Chtěl jsem ještě zjistit jestli houba zůstane  ve dřevě jalovců když se odstraní  druhý hostitel, hruška. Nevíte někdo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 10.4.2007 22:24
Odstraněním hrušky rez neodstraníte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.1 (?), 11.4.2007 15:56
Snizit koruny hrusni a pak se budou lepe strikat rezistentni hrusen zatim neni nevim jestli japonsky hrusne nejsou vice odolne maji leskle listy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185), 1.5.2007 20:34
Škoda že mi zatím pěstitelé asijských hrušek zapomněli odpovědět.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 1.5.2007 22:04
Na listech mé zatím  jediné plodící aisjské hrušně (Kumoi) loni rez nebyla, ale to neznamená, že chorobou netrpí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 179.196 (?), 1.5.2007 22:14
Díky za info, ještě se zkusím zeptat známého, co má 2 nové stromky asijských hrušní a zároveň ty evropské napadené, jak je letos na tom. Myslím ale, že to ještě v tuhle dobu nepůjde poznat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika