Rez hrušňová, kořínky pod listem



host - 20.30 (?) 
2.12.2016 18:01, zobrazeno: 6654x

Mám rád stromy, které se nemusí stříkat. Rád bych našel odrůdu hrušně, pro kterou tohle platí.Mám jeden velmi starý strom polodivoké, ten tím netrpí, ale hrušky z něj jsou skoro nejedlé.
Prý asijské hrušně tím netrpí, mohu je zkusit, ale bude mi smutno po našich.
Tohle téma tady už dlouho nebylo, tak si dodávám odvahu ho otevřít.
Lidé stále kupují stromky hrušní a pak se nestačí divit co se s nimi stalo.
Hledají odpověď i tady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.3 (?), 3.12.2016 9:12
Pozrite si vlákno "Hrušeň rezistentní rzi hrušňové?" tu na fóre. Odrodu absolútne odolnú hrdzi podľa mňa nenájdete. Ohľadom odolnejších starých odrôd hrušiek by Vám mohol poradiť pán ing. Ondřej Dovala (ing.Fidla). Ázijské hrušky sú voči hrdzi odolnejšie, ale chuťovo sú o niečom inom (našim sa nevyrovnajú). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 189.156 (?), 12.12.2016 8:41

Odrůda evorpské hrušně imunní vůči rzi, opravdu není. Nicméně jsou odrůdy, které rzí trpí méně než jiné- aspon ve vztahu s potneciální úrodou. Když se zamyslíme nad tím, čím vlastně je rez tak škodlivá, zjistíme, že je to jen snižováním asimilační plochy stromu, tedy listů. Příznkay rzi se začínají oběvovat většinou koncem května a čím později odrůda dozrává, tak tím jsou dopady horší. Nejméně trpí ranné odrůdy, odrůdy bohatě olistěné, popřípadě z velkými listy a odrůdy bujně rostoucí (at už přirozeně, nebo udržované v růstu občasným zmlazením.. Nejlepší poměr z těchto všech ukazatelů má aspon z odrůd co znám, kultovní středočeská odrůda Muškatelka šedá, ta prakticky problém se rzí nemá. Každoroční bohaté úrody jsou i na pražském Břevnově, kde jiné odrůdy v horších letech nedonesou prakticky žádný plod...

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.162 (?), 3.12.2016 9:43

Na stránkách "prodejstromku" je tabulka doby zrání + odolnosti vůči mrazu a rzi hrušňové podle odrůd.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.98 (?), 3.12.2016 19:29

Mají tam pěknou a přehlednou tabulku, ale jestli bych se jí odvážil řídit, to pochybuji.Mají tam u některých odrůd odolnost proti padlí střední a napadení těchto stromů bylo letos doslova gigantické.

Navíc mají jako hostitele rzi uveden jalovec obecný, což je na dlouhou debatu.Ještě jsem jej neviděl v zimě napadený, zato jalovec čínský a chvojku zcela běžně.Takže bych ty info bral s velkou rezervou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.162 (?), 3.12.2016 21:00

Už jsem tady v jedné diskuzi psala, že jalovec obecný je napadaný jiným druhem rzi, ne rzí hrušňovou, dávala jsem tam i odkaz na stránky.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.215 (?), 4.12.2016 8:25

ale na nove rikali ze to delaj vsechny hrbitovni kere, a tam vedi vsechno spravne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 155.215 (?), 5.12.2016 9:00

jeste capka na ct.jina jsem koupil tri nashi a na dvou uz rez na listech mam.asi se prodejce spletl s odrudou a odolnosti

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 155.215 (?), 5.12.2016 9:06

v primem sousedstvi uz vetsina lidi znicila ovocne stromky a venuje se pouze hrbitovnimu proutí.pres plot staci rozhrnout a kere jsou obaleny oranzovymi plodnicemi.pri pokusu o domluvu jsem se dozvedel ze ostudu delam ja s ovocem.moderni je na zahrade les milos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 123.101 (?), 6.12.2016 17:20

Kupte si hrušeň Tatarovu. Je to hezký strom už na pohled a rzí netrpí. Je to ale dáno tím, že to není čistá hruška. Plody jsou menší a chutné, údajně je z tatarek dobrá pálenka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika