První řez



machyn - (2) - 211.18 (?) 
11.3.2014 20:28, zobrazeno: 5960x

Dobrý den,
potřeboval bych poradit, jak založit korunu při prvním výchovném řezu hrušně a švastky.
Předem děkuji za vaše reakce.



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
RaDL - (17) - 3.51 (?), 21.3.2014 20:40

U hrušky nevím, ale trnky nejsou tak složité jak se zdá, záleží na pěstiteli. Osobně nemám rád ty přikrčence s korunou v 60 cm nad zemí, tohle vypadá spíš jak špičák s předčasným obrostem, určitě bych se nebál zvednout korunu viz obrázek. Stanovit si výšku od které začne první spodní větev, napočítat 5-6 oček a nad 6tým zastřinout . Korunu bych klidně dal na nějaký půlkmen, cca v úrovni prsou (ono to asi tak vyjde dle toho obrázku). Očka směrem od stanovené koruny dolů vyslepit, je zbytečné aby třeba 30 cm pod korunou rostly výhony.

Založení korunky není tak složité, další rok to budete mět trochu složitější.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 21.3.2014 21:07

Hruška

Podle fota hrušky není zřejmé, v jaké výšce je korunka založena.Předpokládejmě že je založena ve správné výšce, protože jinak si majitel má možnost výšku korunky zvolit novou.U hrušky bych odstranil konkurenční teminál, a boční výhony vyvázal do správného uhlu, nebo bych použil rozpěrky.

Švestka

Korunka rozhodně není založena v 60Cm nad zemí, ale je výše.Myslím, že je korunka u švestky v dostatečné výšce, a je založena správně.Odstranil bych spodní obrost, tedy i ten nejnižší výhon, který předřečník neoznačil, asi ho přehlédl.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RaDL - (17) - 3.51 (?), 22.3.2014 13:19

Na ten sem zapomněl, viděl jsem ho až jsem nahrál fotku.

A proč tam má nechat 7 bočních letorostů, není to moc? Může to udělat taky tak, ale jak jsem psal, na mě a vysoké lidi je to docela nízko a člověk si při sekání trávy vždy málem vypichne oko.

Problém je, že to jde udělat vícero způsoby, už jsou tu dva a dojde další a navrhne opět jiný střih. Jenže nikdo neví jestli pěstitel měří 2 metry, bude tam sekat sekačkou, budou tam běhat děti při hraní, nebo jestli chce ovoce na kvas a jen ho bude setřásat.

60 čísel bylo s nadsázkou. Ono je to těžko, nevíme co to je za podnož, atd. Asi by bylo kontraproduktivní na myrobalánu mít zákrsek, nebo čvrtku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 81.42 (?), 22.3.2014 20:43

První řez

U hrušně chybí informace o odrůdě a podnoži. Každá odrůda a zvlášť na Pyrus communis(semenáč) má svůj specifický řez. Co se týče slivoně, tak je tu na místě názor pana Rostišpaka. 

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
machyn - (2) - 211.18 (?), 27.3.2014 17:24

Děkuji za vaše reakce, odrůda hrušně je Williamsova zelená a podnož Pyrus communis.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika