Proč nerodi hrušeň wiliamsova



host - 158.92 (?) 
16.5.2012 10:49, zobrazeno: 10189x

Mám již asi 10 let Wiliamsovu červenu, ale urodu stale žádnou. Přitom mám dalšich 6 druhu hrušek a problémy jsou minimálni. Sem tam se na ni objevi hruška, místo červené zelena. Originál červene, ale asi jenom na ochutnáni se objevili asi ve čtvrtém roku a ani letos to nebude podle kvitnuti nic moc. Možná dvě tři hrušky.Strom přitom roste krásně. Poradi někdo? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 16.5.2012 14:37

Špatný řez, špatná výživa, nevím. Wiliamsky někdy kvetou již ve školce. Přidal bych fosfor, draslík, hořčík, vápník, mikroprvky. Vynechal bych hnojení dusíkem a řez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 16.5.2012 15:36

A je to opravdu Williamsova?Nejde o záměnu?Deset let je už moc.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 30.88 (?), 16.5.2012 20:49

Souhlasím s p. Vysloužilem, doplnil bych ohýbat větve do horizontální polohy (přibližně - do oblouků). Jarda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 12.252 (?), 16.5.2012 23:44

U Williamsovy červenej som krotil jej rast letným vyväzovaním konárov do oblúkov. A pravidelne rodila ako strhaná. Teraz tento spôsob aplikujem na Dicolorke- na snímke.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 12.252 (?), 16.5.2012 16:23

Pokiaľ hnojíte a režete či vyväzujete konáre u Williamsovej rovnako ako u ostatných hrušní v jej okolí, a pritom sú všetky stromy zdravé, potom vidím problém v negatívnom vplyvu podpníka na rodivosť Williamsky, alebo menej pravdepodobný vplyv lokálnej geopatogénnej mikrozóny v mieste jej výsadby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 158.92 (?), 17.5.2012 23:10

Díky za rady. Vyvazovani jsem provaděl na jablonich a na konferenci a krásně rodi. Nejsem zahradník a předpokládal jsem, že to vyvazovani nema až tak velky vliv. Všechny rady vyzkouším a uvidím příšti rok. Dík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 251.161 (?), 7.10.2012 17:02

Mám podobné problémy s Pařížankou.Vím, že jsem se s tímto druhem uťal.Měl jsem volit lepší.Ale za 15 let zarodila dvakrát a to velmi málo. V tomto období jsem ji částečně přerouboval (Wiliamsovu, Dicolor) opět nic.Jen poslední dva roky plody ještě než se daly sklízet zhnědly a opadaly.Nebyly hnilobně měkké, naopak byly tvrdé. Co s tím? Porazit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika