Poznáte odrůdu?



Stránky: 1,  2   
jilvce - (3) - 174.244 (?) 
26.10.2009 8:24, zobrazeno: 13972x

prosím o pomoc s určením zimní hrušky. J

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 144.60 (?), 28.10.2009 22:58

Já si myslím, že by to mohla být Pařížanka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 28.10.2009 23:10

Vypadá to na ni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 29.10.2009 8:00

Může být i Madame Verté. V některých letech u mě nemívá rzivost po celých plodech.
   Pařížanka mívala jasnější zeleň a výrazné černé tečkování. Ale už jsem ji dlouho neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 29.10.2009 17:48

Asi má pravdu p.Vysloužil, Pařížanku mám - vypadá skoro stejně, ale není tak baňatá hned dole u okvětí, nejširší je kousek výš. Stopku má nasazenu jako pokračování plodu, bez jamky.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 29.10.2009 17:50

Porovnání :

Madame Verté
Madame Verté
Pařížanka
Pařížanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 29.10.2009 18:18

Na trhu je mnoho nových pozdních hrušek, které vypadají dost podobně - Jana, Delta, Nela, Vladka, Vonka, Konvert, aj., těžko to lze určit jednoznačně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jilvce - (3) - 174.244 (?), 30.10.2009 8:33

 Dobrý den, hrušeň by to měla být novější. KOupil jsem to v Sempre Litoměřice jako Nelu, která to stopro není. Jana ani Vonka to není taky. Ty ostatní co jmenujete jsem neviděl, Pařížanku jsem vyloučil hned. Strom roste poměrně rozložitě, letorosty jsou světle hnědé s výrazně velkými světlými lenticelami. Celkově vypadá odrůda velmi zdravě, bez náznaků rzi či strupovitosti. Když jsem plody sklízel kolem 15.10. byly bez chuti, ale upoutala mě mimořádně kvalitní, pevná a chruplavá konzistence dužniny, což je vzhledem k 500 m nm kde je pěstována, na zimní odrůdu dosti ojedinělé. J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 30.10.2009 9:09

...upoutala mě mimořádně kvalitní, pevná a chruplavá konzistence dužniny, což je vzhledem k 500 m nm kde je pěstována, na zimní odrůdu dosti ojedinělé. J
Myslím, že to není ojedinělé. V podstatě všechny zimní hrušky mají u nás - v podobně nepříznivé poloze - pevnou chruplavou dužinu. Problémem je, že chuť ani po uležení není nijak mimořádná. Proto považuji pěstování zimních hrušek ve vyšších polohách za ne vždy šťastnou volbu.
   Nelu mám ještě na stromě, zkusím ji vyfotit. Netroufl bych si tvrdit, že plody na fotce to stopro nejsou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 30.10.2009 13:14

Vyfotit ji nestihnu, ale našel jsem fotky asi 3-4 týdny staré

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika