Poznáte co je to za hrušku?



host - 64.242 (?) 
17.9.2012 11:47, zobrazeno: 5689x

Narazil jsem na hrušeň, která je právě v plné zralosti. Chutˇově vynikající. Poznáte ji někdo?Jirka

Hrušky.
Hrušky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.9.2012 12:17

Merodova?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.10 (?), 19.9.2012 18:59

Je to opravdu tak, v neděli jsme si na nich pochutnával..

           Ing. Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.242 (?), 21.9.2012 14:39

Díky za odpovědi, nicméně Merodova mi moc nesedí. Má být šedozelená a zraje v září- říjnu. Tahle je světle žlutá s červeným líčkem, chuť příjemně nakyslá trochu jako citron, v plné zralosti, kolem bubáku a stopky slabě rzivá. Nemohla by to být Kongresová hruška? Jo a nadmořská výška asi 250 mnm u Kralup n/ Vltavou. Až pojedu příště kolem, vyfotím ji, třeba pomůže silueta koruny a stromu. Zdraví Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 78.10 (?), 22.9.2012 8:06

Dobrý Den

Letos je všechno o něco dříve. Navíc odrůdy merodovy jsem viděl v posledním týdnu asi 3 stromy, plody vypadyly úplně přesně jako ta vaše. Je pravda že řervené líčko nemá, ale to ani ty na fotce, snad lehký nádech. O Kongresovku se nejdená zcela určitě. Merodova tvoří krásné vysoké jehlancovité koruny, Kongresovka je slaběji rostoucí a plody jsou až obrovské. Merodova je velice osvěžující hruška, má neskutečně šťávy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 8.1 (?), 22.9.2012 20:03

Dobrý den, je to stopro Merodova, mám ji na zahradě. Letos jich bylo málo.Pro mne má jedinou nevýhodu(výhodu)tlustou slupku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 64.242 (?), 23.9.2012 8:53
Díky za odpovědi, hezký den všem, Jirka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika