Podnož "Kavkazská"



Stránky: 1,  2,  3   
host - 232.135 (?) 
3.10.2012 19:22, zobrazeno: 31544x

Dobrý večer,

marně sháním hrušeň Wiliamsova jako vysokokmen. Našla jsem ji pouze na prodejstromku.cz na podnoži Kavkazská, která je vhodná pro tvar polokmen,  vysokokmen. Ale bohužel nevím, co si pod tím mám představit. Nikde jinde jsem Kavkazskou podnož nevygooglila, abych se o ní něco dozvěděla.

A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli máte někdo zkušenost s tímto internetovým obchodem.

Předem děkuji za odpověď.

Petra

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 202.78 (?), 3.10.2012 19:36

Dobrý večer, s obchodem jako takovým mám dobré zkušenosti. Kavkazská je klasická semenná podnož, která by měla mít rychlejší nástup do plodnosti. Vysokokmen z toho určitě vypěstujete. Každopádně neni problém si tam zavolat, jsou velmi ochotní a určtě vám sdělí, v jaké výšce jsou stromy štěpované. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pata - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 54.252 (?), 28.2.2013 3:16

Podnož pro hrušně "Kavkazská" je všeobecné pojmenovaní podnoží vyšlechtěných v Polské šlechtitelské stanici ve Skierniewicích. Jsou to prakticky hrušňové semenáče, tedy silně rostoucí. Vyznačující se výbornou zdravotní kondicí a mrazuvzdornosti. Nevýhoda je pozdní nástup plodnosti a to až 6 – 10 let. Pro informaci jen dodám, že ve Skierniewicích vypěstovali tři základní odrůdy této podnože a to „Belia“, „Doria“ a „Elia“. Pro zákrsky se táto podnož nehodí.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 154.188 (?), 28.2.2013 23:12

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde by se dali koupit hrušňové podnože, konkrétně mám zájem o BA-29 a Kwkazskou.

S díky, Ondřej

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.9 (?), 28.2.2013 23:49

Zkuste si zavolat do Sempry Litoměřice, předloni jsem tam koupil podnože jabloní, měli by mít i podnože hrušní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.39 (?), 1.3.2013 8:04

V Sempře (Litoměřice) hrušňové semenáče neprodávají ani nevyrábí. V případě potřeby je nakupují od pana Šinkmajera z Lysé nad Labem. Ten už má bohužel vyprodáno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.114 (?), 1.3.2013 9:48

Já jsem kupoval na dobírku před 2-3 roky hrušňové podnože (konkrétně typ Daytor, cena podnože cca 10,- Kč za kus) ve Výzkumném a šlechtitelském ústavu ovocnářském v Holovousích - kontakt pí. Křelinová Jana tel.: 493 692 821-3, kl. 35

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jan pěstitel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (243) - 224.125 (?), 1.3.2013 8:04

Pokud vím, tak ovocné školky na semenáčích hrušně dělají tak v tom problém nevidím. Akorát je lepší zvednout telefon a nebo napsat email. Někteří školkaři ty stránky nemají zrovna aktuální... Není nad osobní odběr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.42 (?), 25.3.2013 20:47

Dobrý den.

Hrušňovou podnož Pyrus communis- hrušeň planou, dostanate bez problémů ve firmě Seva Valtice a to ve výborné kvalitě. Je potřeba se obrátit na p.Peňáze. Jinak ve Skiernievicích mají dobré kdouloňové podnože S1. S2, S3, ale s některými odrůdami mají špatnou afinitu-le potřeba mezišťěpení stejně jako u MA, nebo MC.Bez mezištěpení se používají podnože Daytor, Daynir,Brokly, Brokmal,Farold. Dnes pro zahuštěné výsadby je velmi vhodná zakrsle rostoucí podnož vyšlechtšná v německu - Pyrodwarf - na které začínají hrušně plodit(já říkám blbnout)již ve školce. Toto platí ze 100% i u hrušně písečné. Dále existuje dobrá podnož vyšlechtěná na ukkrajině a ve velké míře použitá zvláště v itálii-Cydomalus - která lze použít i pod jabloně. Škoda jen že tyto podnože jsou skoro nedostupné. Pyrodwarf má právní ochranu až do r.2028 a jeho sourozenec Pyroplus dokonce do r.2036. Tímto je možnost použití vemi perspektivních podnoží do našich výsadeb vcelku vyloučena. Momentálně tu není subjekt, který by požádal o licenci(také zda by ji byl schopen zaplatit), takže se musíme dále trápit s kdouloněmi a jinou lesní havětí. Náš stát není na úrvni kanady, která pro svoje ovocnáře tuto licenci přídila. Dokonce i vemi zadlužené portugalsko má nové výsadby hrušní na Pyrodwarfu. Nicméně i v našich podmínkách můžeme vysazovat hrušně v hustějších sponech a to na kdouli s mezištěpením, když upravíme půdní reakci-kdouloň nesnáší vysoký obsah vápna v půdě. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 25.3.2013 21:32

je to zajímavé co jste napsal, leč zároveň smutné, že naše ovocnářství je o pár let stále pozadu

no ještě, že kdouloň snáší kyselejší půdy (u mě 6), za to jí sem nesmírně vděčen :))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika