Pěstování hrušní



Martin7 - (7) - 196.170 (?) 
22.4.2009 6:39, zobrazeno: 12984x

Dobrý den,

mám zahradu ve výšce 250 metrů nad mořem, půda je spíš sušší, podloží jílové. Mám vysazeno asi deset stromků hrušní různých odrůd. Každé jaro ihned po vyrašení se lístečky kroutí, některé jsou světlé a některé načervenalé. Na některých listech jsou takové jemné pavučinky, nebo chmíříčka, na některých takové ty malinké červenožluté mšice, nebo co to je za neřády. Listy se kroutí a deformují, ale přitom na nich žádný škůdce třeba ani vidět není. Proto vždy hned po vyrašení stříkám Baykor, Zolone a hnojím, ale asi je to pozdě, protože to tam stejně je. Mám stříkat hned při rašení, nebo kdy? A čím vlastně???

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 122.179 (?), 22.4.2009 7:03

To máte na všech stromcích, nebo jen na některých?To, co popisujete, se připisuje sviluškám, zkuste MAGUS 200SC, nebo OMITE místo ZOLONE. AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 196.170 (?), 22.4.2009 11:52

Stříkal jsem to Kalypso, tak uvidím. Zolone už mi došel. Je to na některých hrušních. Na ostatních stromkách to není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 122.179 (?), 22.4.2009 14:01

Sviluška jabloňová, ovocná a stromová je roztoč v období vegetace barvy výrazně červené.Přezimují jako vajíčka na větvích, na kmeni, nebo v půdních úkrytech.Důležitý bude zimní postřik se smáčedlem(OLEOEKOL a j.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 177.103 (?), 25.3.2011 11:19

Sviluška jabloňová netvoří pavučinku, stromová je červená jen přezimující samička. pravděpodobně se jedná o svilušku ovocnou. Ta je nejběžnějším druhem. Buď zimní postřik, ale při častém používání akaricidů si sviluška ovocná vytvoří rezistenci. Nebo biologická metoda, zavedení dravého roztoče Typhlodromus pyri.  Ve vinicích se tato metoda už převládá. Podívejte se sem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 26.3.2011 13:35

Pane Busek,   po vyrašení stromky postříkejte Oleoekolem, bez ohledu na to, jaké svilušky tam máte.Olejový film+ organofosfát v něm obsažený ty roztoče zahubí. Calypso ani Zolone vám nepomůže, i když Zolone nějaké ovicidní účinky má, ale na roztoče to nestačí.

Akaricid Omite na roztoče účinkuje při teplotách nad 17°C a Sanmite se zase neprodává v malospotřebitelském balení.

Proto v zahradách a sadech, kde se svilušky vyskytují je Oleoekol jedním z dobrých řešení, protože se spoléhat pouze na akaricidy nemusí vždy vést k úspěchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika