Ovocná stěna z hrušní



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?) 
29.10.2009 18:41, zobrazeno: 42938x

Dobrý den, chtěl bych zkusit založit ovocnou stěnu z hrušní. Jestli jsem to dobře pochopil, tak na stěnu je nejvhodnější slabě rostoucí podnož (kdoule). U nás v okolí mají v zahradnictví na kdoulových podnožích druhy b.lahvica, konference, bohemia a dita. Chtěl bych se zeptat, jaká odrůda je nejvhodnější (popřípadě, kolik druhů můžu použít asi na 5m dlouhou stenu) a jak se taková stěna zakládá. Na internetu jsem toho moc nenašel.

Předem děkuji za rady a informace.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 30.10.2009 14:45

dulezite je rpedtim pokacet vsechny ty hrbitovni jalovce v okruhu par set metru aby nehrozila rez:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 30.10.2009 18:32

5 m dlouhou stěnu z hrušní (čili 2 stromky, jak uvedl Ing. Ferda), proti rzi hrušňové snadno postříkáte (pokud nezapomenete a chytnete vhodný termín postřiku). Horší je to s velkými stromy.

A zkuste si k ovocné stěně pořídit raději vhodnou literaturu, než abyste to hledal jen na netu.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 250.138 (?), 30.10.2009 15:13

Na pět metrů stěny stačí 2 stromky, tři už by bylo dost nahusto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 30.10.2009 20:47

I hrušně se dají pěstovat jako štíhlá vřetena, pak byste jich tam měl víc.  L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 30.10.2009 21:00

Štíhlé vřeteno? Kolik se vejde stromků s tímto střihem na 5m? Dá se štíhlé vřeteno pěstovat i na podnoži semenáč? ják se zapěstovává štíhlé vřeteno?

Děkuji za rady a těším se na další informace. HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 30.10.2009 21:35

Štíhlá vřetena se pěstují na málovzrůstných podnožích, vzdálenost mezi stromky je cca 1m, takže byste tam měl 4ks. Nejběžněji se takto pěstují jabloně, ale dají se takto pěstovat různé druhy ovoce. Takto v krátkosti bych zapěstování stromku těžko popsala, ale jak ve zdejších diskuzích, tak na Google najdete popis a rady - přeji hodně krásného ovoce!           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 30.10.2009 21:49

Jdu tedy studovat. Děkuji za informace.

HS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 180.2 (?), 31.10.2009 7:27

Dobrý den. No, pokud byste udělal spon 1 metr, tak se Vám tam vleze 5 stromků hrušní, ale dle mého je to nesmysl. V tak štíhlém tvaru se hrušeň pěstovat nedá, pokud to nechcete jen na okrasu. Tento ovocný druh má jiné požadavky na tvarování než jabloně, u který tento spon je možný. Na Vaši délku 5 metrů bych já vysadil max. 2 stromky. Ještě bych chtěl zdůraznit, že toto pěstování vyžaduje poměrně velké znalosti, čímž ale nechci říct, že to nezvládnete. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 31.10.2009 7:46

Pane Stanislawe, děkuji za reakci. Myslíte tedy, že ovocná stěna je na znalosti a zkušenosti méně náročná? Jsem začátečník a chtěl bych zkusit i něco jiného, než-li klasickou výsadbu. Místa mám poměrně dost. Na zahradě mám již 5 odrůd na klasických semenáčích a ovocná stěna, nebo "stěna" ze štíhlích vřeten by byla jen zkušební, na jejiž úrodě závyslý nebudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika