Opylovače hrušní



StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?) 
11.3.2014 21:47, zobrazeno: 11788x

Dobrý večer. Potřebují hrušně jinou odrůdu jako opylovače? Našla jsem tuto informaci na netu u jedné z ovocných školek. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.227 (?), 12.3.2014 5:25

Hrušně jsou cizosprašné a potřebují jinou odrůdu jako opylovače.Ale podobně jako u jabloní, většinou v okolí se najde vhodný opylovač a úroda bývá dobrá.Pro včely třeba 100m není míra.Můžete to nějak řešit až by kvetla a neplodila.To je však jen výjimečně.Něco jiného jsou produkční sady.Tam se k tomuto musí přihlížet.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 167.83 (?), 14.3.2014 21:12

Tady máte popsané opylovače pro jednotlivé hrušně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.16 (?), 15.3.2014 8:19


Já bych potřeboval taky radu. Zakoupil jsem si v zahradnictví KRUH sloupovou hrušeň SAPHIRA. Nejbližší opylovač je asi 100 metrů vzdálená stará hrušeň, odrůdu ani nevím. Takže co s tím? Nechat to tak a doufat že to snad k opylování bude stačit, nebo si zakoupit ještě jednu. Ale jakou? Tento druh je zřejmě nový vyšlechtěný z hlediska zabírání menšího prostoru. Žádné informace ale k hrušni SAPHIRA jsem nenalezl a tím ani vhodného opylovače. Všem děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 120.130 (?), 3.11.2021 19:41
Dobry den, prisel jste na to? Take jsem zakoupil saphiru a nemam k ni zadne info ohledne opylovacu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika