Opylení



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 235.20 (?) 
10.1.2011 18:48, zobrazeno: 46940x

Dobrý den. Prosím o radu. Koupil jsem si hrušeň druh Williamsova a nevím zda mi k opylení postačí sousedovy hrušně vzdálené cca 100 m neznámého druhu. Stejný problém řeším u třešně druh Karešova. Jestli je za potřebí roubovat prosím o tipy na odrudy. Předem děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 72.3 (?), 19.2.2012 20:55

Dobrý den, dovolím si použít tady to vlákno.

Potřeboval bych vědět, jestli k opylení žluté Williamsovi hrušky bude stačit červená Williiamsova, nebo musím přidat úplně jinou odrůdu např. Charneuskou?

Předem díky za radu.

Ondřej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.2.2012 7:09

Osobně si myslím, že stačí, ale na stoipro to njevím. Je běžné že mutace odrůdy se vtájemně opylují. Pozná se to při první úrodě.
   Sto metrů na opylení třešně není mnoho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.226 (?), 20.2.2012 7:30

Já bych spíše řekl, že bude dost záviset na povaze té mutace. Pokud je ten pyl identický, pak bude úroda záviset spíše na partenokarpii. Vycházím z analogie s jabloněmi, kde jsou mutace odrůdy obvykle inkompatibilní. Petr L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
sadař z kobeřic - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (60) - 86.79 (?), 14.3.2012 16:50

Dobrý. Wiliamsova maslovka se neopyluje s Wiliamsovou červenou (Red Bartlet) neboť je to stejná odruda (stejné geny - pupenová mutacen po staru sport) jiná je pouze barva a nižší mrazuvzdornost než u původní odrudy. To znamená, že musí být poblíž jiná odruda nebo polnička, hloh. Sousedi klidně postačí pokud mají hrušeň.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.1 (?), 24.2.2012 8:04

Citace z online pomológie:

... je cizosprašná, vhodnými opylovači jsou Boscova lahvice, Konference, Charneuská, neoplodňuje se Avranšskou. Je dobrým opylovačem.

Niektoré pomológie explicitne udávajú, že Williamsova a Williamsova červená sa navzájom opeľujú.

JcB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 25.2.2012 12:19

Také mě to připadá podivné. Které pomologické atlasy to explicitně udávají?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 16.1 (?), 13.3.2012 12:05

Ak sa nemýlim, tak Cifraničova pomológia.

JcB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 13.3.2012 20:48

Tu knihu mám a nic takového se tam nepíše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 16.1 (?), 24.2.2012 8:06

Čo sa týka tej čerešne, opäť pomológia dáva odpoveď: Stromy kvetou středně raně a jsou cizosprašné. Mezi vhodné opylovače patří odrůdy Burlat, Kaštánka, Napoleonova a Rivan.

JcB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika