Opadávání plodů



host - 27.177 (?) 
12.5.2013 12:49, zobrazeno: 6615x

Dobrý den,

chci se zeptat na starou hrušeň, kterou jsme před třemi roky zmladili, krásně kvete, ale začnou se tvořit plody a postupně opadávají. Čím to může být? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 28.22 (?), 12.5.2013 16:47

Kolik udrží - jestli 10 kg, neřešil bych to. Časem se to může srovnat.

Také může být střídavá plodnost. Je v okolí opylovač? J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 12.5.2013 16:55

Je normální, že většina nasazených plodů v chocholíku opadne, a zustane jeden až dva, nebo taky žádný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 12.5.2013 17:58

Každoročně dochází k tzv.červnovému propadu plůdků.Plody, které neobstály uvidíte dole pod hrušní, či jabloní.Přírodní regulátor.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.42 (?), 12.5.2013 19:48

Opadávání plodů.

V tuto chvíli bych to tipnul na opylovače. Červnový propad plůdků je ještě daleko, a v letošním, na srážky bohatém roce zřejmě na stromech se udrží mnohem více plodů, než v letech minulých(suchých), Ještě by to mohl být nadměrný výskyt škůdce(nevím, jak ošetřujete).

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.181 (?), 14.7.2013 21:18

Dobry den,

mam podobny problem.Hrusne(3stromky) krasne kvetou, nasada plodu skvela, ale na prelomu cervna-cervence opadaji. Cervnovy propad to asi nebude, plody jdou dolu takrka vsechny! Prohlizel jsem je, zadne poskozeni jsem uvnitr nenasel.Pry to zpusubuje nejaky skudce, ktery poskodi pri kvetu stopku, ale nic jsem o tom nenasel.

Dekuji za radu.Franta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika