Odrůda staré hrušně?



host - 6.16 (?) 
22.9.2011 14:32, zobrazeno: 4097x

Objevil jsem starou vysokou hrušeň.Vysazení bych tipl před 2.sv.válkou.Výška 8-10m, štíhlá koruna.Je obalena malými plody pravidelného hruškového tvaru, průměrná výška 45 mm, průměr 30 mm. Stopka asi 20 mm.Zraje 2.pol. září. Ve zralosti žlutá barva, slupka na omak mastná.Je sladká, dužina bílá, měkká,sklon k hniličení.Místo jádřince je kaménčitý útvar asi 2x větší než jádro pomeranče, Jádra jsem nenašel.Rozkrájel jsem několik desítek plodů.Neviděl jste někdo?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 27.9.2011 22:11

Jádřinec nemá každý rok, nebo jen letos? Po květnových mrazech pomrzly semeníky. Třeba Idared letos taky nemá jádřince. Kde jste hrušeň našel?

Staré partenokarpické odrůdy jsou třeba Bezsemjanka, nebo Bezjaderka Říhova.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 249.198 (?), 30.12.2011 23:45

Je-li to možné udělejte snímky toho stromu.Amatersky se věnuji starým stromům a zažívám často smutek, jak mizí z našeho okolí.Jejich odchod je pozvolný, ani to lidem nepřijde, že je na skonu.Jedna větev, druhá větev, pak zatéká do kmene a za dvacet, třicet let lehne a je konec.Bude se povídat, jak byla dobrá atd.Předejít lze snadno-naroubovat.Více o mě lze přečíst na vláknu Sbírka švestek a slivoní.Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika