Odkopek hrušně



host - 16.64 (?) 
24.1.2013 10:23, zobrazeno: 6077x

Zdravím. Mám na zahradšě špatnou půdu a vždy, když jsem si koupil stromek, tento se zababčil a špatně rostl. Teď již vím, že jsem koupil stromek a kdouli. Za domem jsem předloni našel starou hrušeň a kolem mnoho výhonů Pár jsem jich vykopal, přesadil na zahradu a narouboval. Rostou pěkně. Ślo tedy o odkopky. Jak tu teď pročítám forum, tak nevím, zda jsem udělal srpávně. Zda stromky zase nebudou dělat další výhony a já se pak tohoto nezbavím. Zajímal by mě váš názor. Zda nemám raději koupit stromek hrušně na semenáči v zahradnictví. Lukáš   

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 13.87 (?), 24.1.2013 16:51

Tak především bych doporučoval ujasnit si, zda se jednalo pod starou hrušní o odkopky nebo semenáče. Pokud jste výhony vyjímal šetrně z půdy, měl byste vědět, zda jste je musel odlomit od starého kořene (pak by se jednalo o odkopek) nebo zda kořeny byly v půdě volné (pak by to byl semenáč ze spadlého plodu). Osobně se domnívám, že to jsou spíše semenáče.

Pro špatnou půdu se doporučuje semenáč, proto Vaše roubovance by měly bujněji růst a po 5 - 7 letech by měly ukázat květ, ev. i plod. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.10 (?), 24.1.2013 17:13

Bez obav, mladý strom odkopky tvořit nebude.

           Ing.Fidla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.16 (?), 24.1.2013 18:39

Podrůstání může souviset třeba i se zatížením starého stromu různými chorobami. Nemá kaménčivé plody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.193 (?), 25.1.2013 6:47

Jestli jsou kaménčivé plody nevím, má jen malé hruštičky a jsou nepoživatelné. Plody jsem nijak nezkoumal. Strom je o výšce 4m a roste na mezi ve špatné kamenité a suché půdě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.1.2013 8:34

Plané hrušně běžně odkopky tvoří, zejména ty staré. Tuto vlastnost si podrží i stromek naštěpovanmý na takovém odkopku. Ale jak psal Ing. Fidla, je-li stromek mladý a dobře živený, tendence k podrůstání bývá malá. Podstatně menší než třeba u slivoní na myrobalánech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika