Oblíbený kvíz - hrušky



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?) 
1.11.2015 17:28, zobrazeno: 4728x

Zdravím vespolek s vypůjčeným názvem vlákna.

Situace: Stromek asi destiletý, letos první úroda. První dvě fotky při sklizni, asi před třemi týdny, třetí foto teď zralé. Hruška je dobrá, příjemné chuti, lehce kořenitá. Jak je u mne špatným zvykem ztratila se cedulka s popisem. Tipuju, že by to mohla být některá z modernějších odrůd. Kdyby někdo náhodou měl tip oč jde, budu rád.

Před sklizní
Před sklizní

Zralá
Zralá
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 187.224 (?), 1.11.2015 18:00

Boscova lahvice, Nejlepší hruška na světě,    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 1.11.2015 18:34

Nevím jestli by Boscova u nás tak dobře vyzrála. Mimoto nemá tak flaškózně baňatý tvar. Já tipuju Vonku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.224 (?), 1.11.2015 18:56

Plody BL znám z některých stromů i v této podobě. Zejména když jsem viděl fotku s plody na talířku, jak by byly na jazyku. Vonka, může být. Neznám ji, na netu je o ní informací velmi málo.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 1.11.2015 19:17

Výborně, pane j.c., že mě to hned nenapadlo. enlightened To by mě fakt zajímalo, jak chutná z vyšších poloh. "Flaška" by to opravdu být mohla, i když je tvar málo "flaškovitý". Hlavně podle porovnání barvy slupky na stromě a pak po dozrání do konzumní zralosti. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 1.11.2015 19:43

Inu chutná dobře. resp. velmi dobře. Nedokážu dobře rozlišit výtečnou chuť, neb nemám srovnání. Dužnina je máslovitá, krémové barvy, nikoliv lososová jako u Konference. Chuť je vyrovnaná, ne příliš sladká s lehkou navinulostí. Mírně kořenitá. Slupka při jídle nevadí, rozplyne se. Víc mně nenapadá, jsem ochotný tu Boscovu připustit ale divím se, že takhle dozraje. Mám zkušenost s M. Verté, že nám na staré zahradě asi z patnácti roků dozrála snad jednou. Pak byla vynikající. I teď jí mají sousedi a beru si od nich košíček, nedozraje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 1.11.2015 20:40

Boscova to není, spíš některý z novějších kříženců, např.   Harbo,. Vonka, Konvert,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 2.11.2015 9:13

Děkuju za názory. Boscova,  Děkanka, příp. M. Verté je dobrá společnost. Jsem rád, že plody dozrají, nehniličatí moc rychle a není tuhá slupka. Představoval bych si aby zralost byla o něco pozdnějěí, ale u nás je se zimními hruškami problém. Jsem spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10093) - 70.240 (?), 2.11.2015 19:24

Těžko předpokládat, že by na jmenované odrůdy natrefil pan PP před deseti lety v nějakém obyčejném zahradnictví, tady nejsou nikde k dostání ani v současné době. Myslím Konvert, Vonku, nebo Harbo. Pouze v zásilkových obchodech. Pomologie hrušek Černík-Boček-Večeřa popisuje chuť Boscovy lahvice takto: je lahůdkově dokonalá, navinule sladká a kořenitá, prvotřídní. Ve vyšší poloze bude tento popis ošizen o nějaký ten cukr a jistě se spíš posune k navinulosti. Zkuste si, pane PP, přiroubovat do této odrůdy roub jiné Boscovy lahvice a po čase můžete plody obou odrůd porovnat tvarově i chuťově.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika