Nemocná hruška, co s ní?



Stránky: 1,  2   
host - 65.203 (?) 
29.4.2012 22:39, zobrazeno: 15452x

Dobrý den, na radu zkušenějších jsem výrazně prořezal hrušeň a natřel vápnem, která už loni byla viditelně napadená, ale přesto plodila dobře. Je u domu který sjme koupili a pravděpodobně 10 let se o ní nikdo nestaral. Přikládám fotku listí, jestli by jste mi ěnkdo mohl poradit, jak jí zachránit? Děkuji 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 65.203 (?), 29.4.2012 22:41

a ještě jedna


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.71 (?), 30.4.2012 20:59

Co vám vadí - jestli kvete, nevidím problém. Jestli nekvete, byla možná špatně prořezána - pak doporučuji 1 rok neřezat a příští rokm zhodnotit úrodu.

Předpokládám, že pěstujete stromy pro úrodu, ne jen pro krásu. Jarda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.203 (?), 2.5.2012 20:21

Prořezané to právě roky nebylo, lámaly se větve a loni na listech byly oranžové skvrny, asi nějaká vajíčka. Letos jsem to prořezal, ale vypadá to takhle, navíc i loni bylo listí málo. A myslím, že je listí i v konečnym důsledku pro úrodu, dost důležité. A tak chci aby ta hrušeň ještě dlouho vydržela, vypadá, že není moc stará.

Ale je kmen i větve porostlé lišejníkem, vápno zdá se moc nepomohlo a listy padají nebo se kroutí. 

Jak jste dobře řekl, tak plody jsou zatim eňo ňuňo, ale na jak dlouho?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 2.5.2012 23:41

Oranžové bradavičky na listech je rez hrušňová, bylo tady o ní mockrát psáno (přenáší se z některých jalovců, přímo neškodí, ale ve větším množství snižuje asimilační plochu, lze stříkat před a po květu, republika je tím celá promořená). Lišejník neškodí vůbec, je to známka čistého vzduchu. Poškozené okraje listů mohou být i důsledkem poškození pupenů mrazem, ten zmiňovaný vlnovník dělá husté černé tečky kolem střední žilky listu (to je roztoč, stříká se Omite). Měla jsem ho na mladých hrušních 1rok, ani jsem nestříkala - a už dva roky není... Myslím, že si o ni děláte zbytečně starosti  :-)))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.205 (?), 3.5.2012 18:48

Ohledně prořezávky (průklestu) těžko reagovat - strom nevidím. Všeobecně bych byl opatrný s radikálními zásahy, sám dělám průklest průběžně a vysoké nedostupné větve řežu při sklizni - kam nedosáhnu ze štaflí - to odříznu.

Jinak souhlas s Lídou. Jarda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.203 (?), 4.5.2012 13:07

Tak moc děkuju všem za rady, snad to tedy bude v pořádku. Akorád mě pobavilo že je lišejník znakem čistého obvzduší, protože bydlím na karvinsku, a máme tady všechno jen ne čistý vzduch :-D

Uvidím jak se hruška bude vyvíjet dál, vyrazilo na ní plno nových listů po tom prořezu i větévek, tak to vypadá, že jí to pomohlo.

Přeji příjemný den, Honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.130 (?), 2.5.2012 11:44

Pravdepodobne je to vlnovnik hruškový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.182 (?), 2.5.2012 14:07

Také si to myslím, ale napadení není tak velké, aby bylo nutné zasahovat. Jen holt nemá všechny listy jak na fotce z knížky  ;-)))          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.107 (?), 28.4.2013 21:21

Dobrý den, mám již třetí rok hrušku a nekvete mi. Hezky roste a má listy, ale ani jeden květ... prosím co stím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika