Nemoc novych hrusni



Stránky: 1,  2,  3   
dafa - (48) - 8.194 (?) 
10.5.2013 19:31, zobrazeno: 24104x

Dobry den, 

       pred par tydny jsem zasadil nove zakoupene hrusne, ctyri druhy, vsechny jsem je zasadil jako spicak. Vsechny do jednoho maji tuto chorobu s kterou si nevim rady. Nevypada to jako rez hrusni. Nevite co se mi to deje s nove zasazenymi stromky? Nemuze to byt treba premokrene?

Diky moc



Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 10.5.2013 20:29

Zřejmě je to roztoč vlnovník hrušňový. Přinesl jste si ho se stromky ze školky. Prohlédněte pozorně lupou spodní stranu listů.
O vlnovníku a dalších roztočích tady v minulosti bylo vícekráte diskutováno. Zadejte do vyhledavače.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
dafa - (48) - 8.194 (?), 10.5.2013 22:13

Vaclav Vinsalek: Myslite?

  Hledal jsem tady i na internetu, ale ten projev tech ostre cernych okraju bez zdurelin na listu mi nepripada jako projev vlnovnika, ktereho popisujete.. Ale nejsem odbornik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 11.5.2013 21:08

Já to na té fotce nepoznám, jestli to jsou všechno kapičky rosy nebo malé puchýřky po sání. Jestliže tam žádné zduřeniny nejsou, ani jste roztoče na spodu listů nenašel, tak je příčina jinde.
Ale to nevím. Vámi zmiňované přemokření by asi ale nebylo u všech stromků? A proč by byly přemokřené, to je tolik zaléváte, nebo je pod ornicí nepropustný jíl?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 11.5.2013 21:29

Podívejte se na vlákno "Černé okraje listů" v oddílu "Hrušně". Také tam to byl vlnovník, u vás zatím nejsou u střední žilky vidět tečky, ale listy mají také tendenci se jakoby zavíjet. Také jsem si ho ze školky na hrušni přinesla, zřejmě jsou ním školky promořené.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
dafa - (48) - 8.194 (?), 12.5.2013 8:41

Fotil jsem to pri desti, takze to vlastne jsou kapky, dnes to vypada, ze bude slunicko tak az oschnou listy udelam dalsi fotku. Co se pouziva na toho vlnovce? Staci to necim postrikat a je po problemu nebo to ma nejaky vyraznejsi dlouhodobejsi dopad?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.186 (?), 12.5.2013 10:39

Vlnovník je roztoč, takže buď použít ekologicky dravé roztoče nebo postříkat nějakým přípravkem proti roztočům, např. Omite. Dlouhodobější dopad to nemá.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 81.42 (?), 12.5.2013 19:28

Nemoc nových hrušní.

Jo.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
dafa - (48) - 8.194 (?), 13.5.2013 20:30

Tak jsem dnes shanel Omite a nemaji ho snad nikde z tech velkych hobby marketu. Nakonec mi v bauhasu dali namisto toho Vertimec 1,8 EC. Udajne to bude fungovat, ale at ctu pribalovy letak jak chci tak nevim. Nic o vlnovniku tam nepisou a ani na webu.:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.42 (?), 13.5.2013 21:03

Nemoc nových hrušní

Relativně by mohl fungovat. Ale i když nejsem příznivcem tvrdé chemie, tak zaručenou službu Vám prokáže Vaztak 10 EC, Mospilan, Nebo Calypso, nebo Alfametrin. Všechny jsou povoleny do jádrovin.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika