Nashi, Hosui, Kumoi



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?)
8.10.2016 9:08

Já jsem je měl před lety z Velkých Losin. Jestli je množí i dnes, nevím.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 46.215 (?), 17.11.2009 18:40

Dobrý den

Nevím jestli ještě budete vůbec číst mou reakci na Váš příspěvěk, ale píšu proto, že s Vámi nemohu souhlasit - mám na zahradě dva druhy asijské hrušky - jednu ranější, je dožluta a jednu pozdnější, ta je rezavější - odrůdy bohužel nevím přesně, snad Hosui a niseiki a rodí pravidelně velmi dobré aromatigké, šťavnaté plody, které hravě předčí toto ovoce prodávané v obchodě - u nás v rodině jsou velmi oblíbené a i po známích, kteří ochutnali je po nich velká poptávka a z více stran mám reakci, že v obchdě nic takového nekoupíte - podle mě je ovoce do obchodu příliš podtrženo z důvodů dopravy a není tak chuné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.35 (?), 11.10.2013 13:58

Dobry den. Muzete mi prosim napsat presny nazev hrusky Nashi, ktera nedorusta vice jak 2 metry? Otec by si chtel tuto hrusku koupit a pestovat, ale nevime ktera je ta "zakrsla,,. Dekuji schulzova, pubicek.sch@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 37.242 (?), 11.10.2013 14:25
I me by takova odruda zajimala, klidne 2,5m, rad bych jeden pás vreten ci zakrsku, jenze vse stepuji na semenace a tak se obavam jejich cilove vysky..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 19.6 (?), 2.11.2013 14:50

Dobrý den,

připojuji se k prosbě, zda by někdo mohl napsat název té zakrslé, všude nacházím jen podnož kawkazská, což je podle google semenáč

Přeji pěkný den všem diskutujícím

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 165.12 (?), 1.9.2009 12:35

Já mám Kumoi asi 6 let. Plody mají jasně žlutou sírovou barvu, zraje v srpnu, velmi šťavnaté, sladké, řekla bych, že lepší než v obchodě.Záleží na chuti někdo je nemůže vynachválit jiným se zdají fádní.

Může mi někdo poradit jaký se má u těchto stromů provádět řez??Koruna je štíhlé hřeteno, ale jen když se stříhá poměrně nakrátko, ale to zas málo kvete, protože květní pupeny se tvoří hlavně na koncích letorostů, ty jsou však dlouhé i 150 cm a když se nezkrátí tak se s plody ohýbají až k zemi a musí se podpírat. nevím co je horší.Letos jsem nestříhala vůbec stromek měl asi 30 kg krásných hrušek, ale vysely až k zemi co teď s těmi ohlými větvemi. Děkuji.Irena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 154.176 (?), 26.9.2009 16:10

Dobrý den, já bych se rád zeptal, jakým rokem začíná npo výsadbě nashi plodit a jak se tyto stromky sříhají.

Děkuji. Ž.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 8.7.2016 11:30

Na jaře jsem si pořídil Nijiseiki, ale nějak se mě nezdála a mám ji zatím v kontejneru. Kromě vysokého výskytu rzi se mě nezdá ani tvar koruny a velikost rostliny (přes 120 cm asi za 300,- Kč). Kumoi jsem za tu cenu pořídil cca 50 cm a kvetla při téhle velikosti již hned po zasazení. Takhle velká Nijiseki se o kvetení vůbec nepokusila.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.4 (?), 2.8.2016 20:12
S Kumoi mám lepšie skúsenosti než s Nijiseiki. Napriek mrazom Kumoi ako každoročne aj teraz prináša peknú úrodu. Tie lenticely sú v tejto fáze nádherné (foto). IH


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 8.10.2016 7:40

Pekny den, nevi nekdo prosim, která školka dela tyto hrusne nashi? - ted nemyslim preprodejce, ale prime,,vyrobce¨ díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.10.2016 9:08

Já jsem je měl před lety z Velkých Losin. Jestli je množí i dnes, nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika