Napadení hrušní



host - 63.230 (?) 
21.9.2013 13:47, zobrazeno: 6850x

Prosím p pomoc, letošní úroda hrušní skončila dle obrázku veškerá shnila na stromě a jakýkoliv zralý plod byl napaden sršni a vosami.Poraďte jaký postřik a kdy použít aby se hniloba neopakovala.,a jak zakročit prozi vosám a sršňům.děkuji


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 21.9.2013 14:09

Použijte postřik proti strupovitosti, na trhu jich je dostatek, jen si vybrat podle toho co Vám nabídnou, nebo si vyberete sám(sama).Já používám Baycor, nebo Sylit.

V minulosti, asi pět roku naspátek jsem nepoužíval žádné postřiky.Máme starou letní hrušku-asi to bude Kozačka.Je velmi náchylná strupovitosti.Nějaký flíček při konzumaci nevadí, ale při silném tlaku choroby  v místech napadení strupovitosti praská slupka, a otvírá bránu pro hnilobu.Většinu úrody, asi tři čtvrtiny jsem každým rokem vyhodil shnilou.Poslední roky provádím postřik celkem 2x až 4x po otkvětu, a během léta.I když je strom velký,asi šestimetrový,je to u něj potřeba udělat.Strupovitost loni u mě po postřicích na hrušce nebyla, letos je to o něco horší, ale zvládnutelné.

Máte tam na listech i rez hrušňovou.Nevím jak u Vás,ale u mě nepřectavuje žádný problém,proto proti ní neošetřuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.56 (?), 21.9.2013 22:01

Niektoré odrody hrušiek sú citlivejšie na hrdzu hruškovú niektoré ju tolerujú a rodia normálne tak ako je s niektorými odrodami sliviek pri šárke, ja mám napríklad dve hrušky Konferencie a jednu Lucasovu. Konferencie som vďaka hrdzi hruškovej nemal už od roku 2009,stromy mi dajú maximálne do 15 drobných hrušiek a to majú 26 rokov, naproti tomu Lucasova mi dáva každý rok veľa krásnych plodov, Konferencie a Lucasova sú od seba vzdialené 4 metre, podotýkam že som nikdy nestriekal proti hrdzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 63.230 (?), 22.9.2013 15:48

Takže doporučujete stříkat proti padlí a rzi hruškové, kdy začít s postřikem, co nyní na podzim jak je ošetřit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 14.170 (?), 22.9.2013 16:56

Na padlí se vykašlete. Stříkejte proti rzi a strupovitosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.43 (?), 22.9.2013 20:16

Presne tak ako napísal pán nadomnou, treba striekať proti hrdzi a chrastavitosti, už 4 roky neviem poriadne ako chutí Konferencia.Lucasovu proti hrdzi striekať nemusím ale zase je extrémne náchylná na chrastavitosť na rozdiel od Konferencie ktorá chrastavitosťou netrpí. Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika