Nakoľko slabá podnož je dula?



host - 16.1 (?) 
20.2.2012 14:34, zobrazeno: 4572x

Samozrejme som skúsil hľadať na internete, a samozrejme so zistil, že "nie je dula, ako dula": aj dúl je niekoľko druhov. Väčšina skôlok ale rozoznáva podnože iba ako "plánka" a "dula". Aby to nebolo až tak jednoduché, narazil aj na vyšľachtené podnože. Ničmenej, nikde som nenašiel kvantitatívne porovnanie rastu hruškových podnoží. A hoci by ma teoreticky zaujímal čo možno najširší zoznam, praktický význam majú najmä tie bežne dostupné.

Zatiaľ čo väčšina príspvevko v tomto fóre skôr odradzuje od dulových podnoží pre hrušky pre ich slabý rast, zo skúseností nemám pocit, že samotná dula by bola nejako zvlášť zakrslá. Chcem sa preto spýtať, k akej známej jabloňovej podnoži - ktorých je nepreberné množstvo, rovnako ako informácií o nich - by sa dala dula prirovnať?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 79.90 (?), 23.2.2012 20:23

Podle mých zkušeností někde mezi M26 a MM 106. Záleží i na dalších faktorech, jako např. jak hluboko či mělko byl stromek vsazen, jak moc bujně roste příslušná odrůda a pod.

  Protože všechny ovocné stromy se snažím tvarovat jako štíhlá vřetena, jsem i u hrušní příznivcem kdoule-Ma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika