Margaryta



Stránky: 1,  2,  3   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?) 
2.8.2014 10:47, zobrazeno: 20490x

Z polských odrůd, které se na náš trh dostávají prostředenictvím obchodů jako Prodejstromků, se mi jeví jako perspektivní hrušeň Margaryta. Dobře vyplňuje mezeru mezi Alfou a Clappovou, má aromatické, chutné plody trochu připomínající Wiliamsku a je mimořádně plodná. Zdá se i nepříliš náročná na teplo. Růst je slabý, takže semenáč bude jako podnož asi lepší než kdoule.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.8.2014 12:27

V tuto dobu jsou plody Margaryty zralé,  a musím říci, že Alfu chutí a šťavnatostí výrazně překonává.Delikátní chuť.

Margaryta
Margaryta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.88 (?), 11.8.2014 17:27

Velmi pekne hrusky. Alfu jsem nikdy nechutnal. Musim se priznat, ze pred chvili jsem snedl hrusku, kterou jsem vcera koupil v hypersuper. Mela citronovou prichut (i snad nejaky citronovy nazev, puvod Spanelsko), takze vcelku dobra koupe, coz neni vzdy. Momentalne zadnou letni hrusku nemam, mival jsem Clappovu cervenou, pro nezajem rodiny zrusena. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.8.2014 17:40

Alfa je neprávem opomíjená odrůda, asi špatně zvolený název. Žádná z hrušek pojmenovaných řeckou abecedou se příliš neujala. Alfa je větší a určitě chutnější než Červencová, Rychle však přezrává a moučnatí.  Margaryta je ale chuťově někde jinde. Její nevýhodou je až příliš slabý růst i na semenáči, srovnatelný snad jedině s Karinou. Clappova ještě zralá není. Ta se naopak příliš bujným růstem nehodí do zahrádek.
    U nás v tuto dobu naopak hrušky frčí, protože nejlahodnější odrůdy jablek jim ještě nekonkurují.
Omlouvám se za nekvalitní snímek


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.88 (?), 11.8.2014 17:57

Prodejce uvadi podnoz ''Kavkazská'' - neznam - ta je vhodna pro dobry rust? A jaka je trvanlivost? Pisi cosi o 3 tydnech, coz se mi zda hodne. Mene trvanlive ovoce (napr. letni jablka ci hrusky) musim neustale hlidat (jedno zda vlastni ci kupovane) a rodinu popohanet ke konzumaci. Od 9. cervna do 1. srpna jsme meli jahody (letos velmi pekny vynos 2.5 kg/m2), od konce cervence zraji kanadske boruvky. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.8.2014 18:15

Nu, tři týdny asi ovoce vydrží, jen když ho utrhnete ještě ne zcela zralé a uskladníte v chladnu. Což, přiznám se, nedělám. Letní jablka i hrušky jdou ze stromu na stůl.
   Kawkazská je (jak mi říkala paní z Prodej...) semenáč jednoho druhu hrušně, asi planější. Údajně roste nepatrně slaběji než běžné semenáče, ale podstatně víc než všechny kdoule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.88 (?), 11.8.2014 18:35

Budu o ni uvazovat. O Clappovu byl zajem rok, dva, pak ji nicily a konzumovaly predevsim vosy a srsne. Prodejce uvadi - doporučený sběr je 10 dní před dozráním - to mi asi bude delat potize poznat, ze za 10 dnu dozraje. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 11.8.2014 20:18

Já ji trhám, když zelená barva zbělá. Beztak se nic nevyrovná chuti hrušky utržené ze stromu v plné zralosti. U první 1-2 úrod není problém nechat plody do konce, stihnou se sníst. Nu a pak se odečte těch 10 dní! enlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tibor z UH - (47) - 222.63 (?), 12.8.2014 19:36

Dobrý den pane Vysloužil. Myslíte, že obrázkům z Prodej stro... se dá věřit..? Na fotkách jejich vebu je Margarita vyloženě žlutá v konz.zralosti a píšou, že zraje zač. září. A Vy na sever.Moravě ji máte teď... Máte ji od nich? Uvažuji o koupi Margaryty, ale dnes mě, začátečníkovi řekl sadař, že moje Clappova není Clappova. Mám 1.ůrodu 4 plodů po 4letech od výsadby a ještě jsou zelené a drží na větvi.(dotaz na odrůdu dám za chvíli do jiného vlákna)  Píšou, že Marg. má muškátovou vůni. Jak to cítíte Vy? Chutná i Vám opravdu delikátně? Zasadil by jste nyní Marg.nebo Clapp, nebo narouboval obě na jeden kmen. U domu mám místo jen pro jeden strom-a malý.

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 13.8.2014 8:34

Obrázky z oné prodejny jsou často ilustrativní, některé mají od zákazníků (taký jsem jim něco poslal). Mám ji samozřejmě od nich. Jestli mi poslali něco jiného, nevím, ale tuto odrůdu jsem neznal a je výborná, navíc v době, kdy nekonkuruje mnoho jiných odrůd. Ale plody M. na obrázku jsou věrné. Sedí navíc informace o letní odrůdě a slabém růstu.
Rozdíl mezi Clappovou a Margarytou je jak noc a den - tedy co se týče bujnosti růstu. Máte-li málo místa, na Clappovu zapomeňte, volte Konferenci, Karinu, Wiliamsovu nebo právě Margarytu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika