Malo zname odrudy pozdne zimnich hrusni



stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?) 
23.7.2014 19:04, zobrazeno: 6836x

Rozhodl jsem se, ze doplnim sad o nekolik kusu pozdne zimnich hrusni.

Olivier de Serres

Notaire Lepin (Lepinova)

Jeanne d'Arc

Napoleonova

Dekanka zimni

Nelisova zimni

Dle pomologii se jedna o velmi chutne a trvanlive odrudy vhodne do tech nejlepsich a nejteplejsich poloh. V horsich polohach muze byt problem s dozravanim. Mozna prave proto u nas nejsou prilis rozsirene a ani ve skolkach specializujicich se na mene zname odrudy nejdou sehnat. Zapatral jsem proto na internetu a objevil jsem tyto ovocne skolky, kde je mnozi:

SILVA NORTICA

Baumschule Ritthaler

Toni Suter

Nakonec jsem neodolal a objednavam i nektere dalsi kousky. Kdyby se chtel nekdo pridat k objednavce a usetrit tak na pomerne drahem postovnem, napiste mi do SZ kontakt a domluvime se. Bylo by zajimave tyto odrudy vyzkouset na vice ruznych lokalitach.

Pokud nekdo mate s temito odrudami zkusenosti, rozhodne je napiste do tohoto vlakna. Velmi me to zajima.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.235 (?), 23.7.2014 21:32

Hrušku Notář Lepin jsem dlouho sklízel (naroubovanou na kdouli).Na výstavách překvapovala a sklízela obdiv svojí hmotností.Chuťově byla přijatelná až v pokročilém stupni zralosti, kdy se dalo do ní kousnout. AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.7.2014 9:02

Odrůda Jead d Arc se u nás pěstovala, Nelisova zimní kdysi taky. Téměř všechny zimní hrušky, jak bylo řečeno, se hodí jen do nejteplejších poloh. Jinak nejsou k jídlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 47.253 (?), 24.7.2014 9:21

Zachraňovali jsme s kolegy odrůdy z káceného sadu. Z odrůd bych měl mít: Crassanskou, Děkanku Robertovu, Esperenovu bergamotku, Le Bruneovu, Marii Leseueur, Marillatovu, Mechelenskou, Nelisovu zimní, Pitmastonskou aj.

Zdraví M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 17.11.2014 22:06

Tak nakonec jsem objednal ze skolky Ritthaler. Tento tyden by mela zasilka dorazit, tak potom poreferuju. Uz se tesim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika