Malo zname odrudy pozdne zimnich hrusni



host - 178.235 (?)
23.7.2014 21:32

Hrušku Notář Lepin jsem dlouho sklízel (naroubovanou na kdouli).Na výstavách překvapovala a sklízela obdiv svojí hmotností.Chuťově byla přijatelná až v pokročilém stupni zralosti, kdy se dalo do ní kousnout. AB 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 23.7.2014 19:04, zobrazeno: 6855x

Rozhodl jsem se, ze doplnim sad o nekolik kusu pozdne zimnich hrusni.

Olivier de Serres

Notaire Lepin (Lepinova)

Jeanne d'Arc

Napoleonova

Dekanka zimni

Nelisova zimni

Dle pomologii se jedna o velmi chutne a trvanlive odrudy vhodne do tech nejlepsich a nejteplejsich poloh. V horsich polohach muze byt problem s dozravanim. Mozna prave proto u nas nejsou prilis rozsirene a ani ve skolkach specializujicich se na mene zname odrudy nejdou sehnat. Zapatral jsem proto na internetu a objevil jsem tyto ovocne skolky, kde je mnozi:

SILVA NORTICA

Baumschule Ritthaler

Toni Suter

Nakonec jsem neodolal a objednavam i nektere dalsi kousky. Kdyby se chtel nekdo pridat k objednavce a usetrit tak na pomerne drahem postovnem, napiste mi do SZ kontakt a domluvime se. Bylo by zajimave tyto odrudy vyzkouset na vice ruznych lokalitach.

Pokud nekdo mate s temito odrudami zkusenosti, rozhodne je napiste do tohoto vlakna. Velmi me to zajima.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 23.7.2014 21:32

Hrušku Notář Lepin jsem dlouho sklízel (naroubovanou na kdouli).Na výstavách překvapovala a sklízela obdiv svojí hmotností.Chuťově byla přijatelná až v pokročilém stupni zralosti, kdy se dalo do ní kousnout. AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 24.7.2014 9:02

Odrůda Jead d Arc se u nás pěstovala, Nelisova zimní kdysi taky. Téměř všechny zimní hrušky, jak bylo řečeno, se hodí jen do nejteplejších poloh. Jinak nejsou k jídlu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 47.253 (?), 24.7.2014 9:21

Zachraňovali jsme s kolegy odrůdy z káceného sadu. Z odrůd bych měl mít: Crassanskou, Děkanku Robertovu, Esperenovu bergamotku, Le Bruneovu, Marii Leseueur, Marillatovu, Mechelenskou, Nelisovu zimní, Pitmastonskou aj.

Zdraví M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
stefanos689 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 75.62 (?), 17.11.2014 22:06

Tak nakonec jsem objednal ze skolky Ritthaler. Tento tyden by mela zasilka dorazit, tak potom poreferuju. Uz se tesim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika