Madame Verté



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.216 (?) 
25.7.2011 19:28, zobrazeno: 6824x

Ojedinělý plod na sousedově stromu. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.216 (?), 25.7.2011 19:51

Neplodnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.207 (?), 26.7.2011 5:47

Zdravím do Pardubic, už je to dávno co sem ji měl, byla na gdouli. Vydržela sice jen 20 let, měla malý vzrůst ale plodila hojně. Jen ty plody byly k jídlu až někdy na jaře ;).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.216 (?), 26.7.2011 11:58

Já opravdu nevím, proč už tolik let nerodí. Zpočátku tam bylo plodů více. Někdo tady podobnou zkušenost u této odrůdy taky uváděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.75 (?), 31.12.2023 23:26

Pan PP řekl:  Ty M. Verté postupně zrajou a jsou jak jinak, vynikající. Je to z na prstech jedné ruky počítaný rok, kdy u nás dozrály.


Proč vlastně nikdo nepěstuje jednu z nejchutnějších hrušek. Plod z úvodu vlákna je pradávná minulost. Soused je velkým nepřítelem chemických postřiků, stejně jako pan MilanHP, proto má každoročně plodomorka usnadněnou práci. Malé plody vypadají jak švestky napadené šarkou, jsou zdeformované, místy z černými dírkami, nadměrně zvětšené. Nezůstává ani jeden už po mnoho let. Takže jak zní nápis na cedulích u silnic: "Musíme to opravit", a my s tím budeme muset něco udělat, i když, co si tak vzpomínám, plody Madame Verte dozrávaly ve sklepě každý v "jinou dobu", což je nepříjemné, protože leckdy narazíte už jenom na "kaši".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 1.1.2024 9:26

U nás to je s MV tak, že na sousedově poměrně starém a zcela neudržovaném stromě každý rok mráz nemráz uzraje snad metrák hrušek. Oni seberou dva košíčky a zbytek je daný na pospas nám a ptákům. Vezmem co můžem, uděláme křížaly a u zbytku čekáme co vznikne, zda hnilička či skvost. Letos to bylo to druhé. Opravdu zraje nestejnoměrně. Strom není a nebyl nikdy ničím stříkaný, ovoce je krásné, poměrně velké, nestrupaté, nečervivé. 
A včíl mudrujte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 236.1 (?), 1.1.2024 11:21

na starém a zcela neudržovaném stromě... ovoce je krásné, poměrně velké...

To je u Madame Verté opravdu těžko uvěřitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.142 (?), 1.1.2024 18:53

Já se na sítích řídím heslem "čti a věř sám sobě". Ve svém věku už skutečně nemám potřebu někomu věšet bulíky. Kdyby bylo nějaké příště, mohl bych to vyfotit. Ale je to vzdálená budoucnost a základní překážka je, že na to asi oba zapomenem. Teď už žádné hrušky nemám a tetelím se radostí, že MV a Nely vydržely do Vánoc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10087) - 70.240 (?), 1.1.2024 19:31

Není tě, Miloši (236.1), na pichlavé poznámky škoda? Já tedy nechodím na zahradu on.line, jak si někdo myslí, naposledy jsem tam asi před půl rokem hledal rodiče švestky MONI a nečetl jsem ani to, co sem strčil Korzár, což podle pár rozpoznatelných slov, naprskal určitě můj nejvíc největší kamarád pan Hlavatý. Chci tím říct, že nevím, jestli oblažuješ tam svými příspěvky o tom, jak si stojí všechny tvoje jádroviny a peckoviny, třeba už tě to přestalo bavit, ale já bych na to přesto zvědavý byl, ne tam, ale tady. Možná, že lid hladovějící po novinkách to neosloví, ovšem mě stále zajímá to, co se tady pěstuje řadu let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika