Lze poznat budouci vysku stromku pri nezname podnozi?



host - 121.243 (?) 
1.11.2016 13:35, zobrazeno: 3283x
Dobry den, prosim o radu. V obchode Obi me zaujala hrusen konference. Maly stromecek do 1m, moc pekny. Nechtela jsem ho tam nechat, budil dojem balkonoveho stromku. Doma jsem chtela zjistit podnoz ale pod znackou, kterou jsem povazovala za podnoz, jsem nic nenasla. Ani podle firmy, proste nic. Popravde nevim, co jsem koupila a jak bude stromek velky. Je mi jasne, ze jsem mela byt pozornejsi uz pri nakupu. Chci se zeptat, zda lze podle vzhledu poznat zda jde o podnoz kdoulon nebo semenac nebo jinak zjistit jak velky strom bude? Moc dekuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
pavel s - (24) - 45.22 (?), 5.11.2016 21:42

Zkuste napsat mail na nějaké infoobi. Ti by měli být schopni vyčíst/zjistit od dodavatele požadované údaje. Mimochodem, ta cena je platná?  Nechcete příště nakupovat raději u školkařů či zahradníků? S jinou cenou a hlavně se znalou obsluhou??? Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.202 (?), 5.11.2016 22:26

Na té cedulce je psané "výška stromku". Pokud je u té šipky (špatně se to luští) číslo, měla by to být výška. Vidím tam (snad) 22, jestli to je 2,2 (m) nerozluštím. Pokud by to bylo ve stopách (ale proč?), bylo by to kolem 6m. Tak se na to pořádně mrkněte  wink. Na stránkách firmy jsem nic nenašla.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 6.11.2016 9:18

Budoucí výšku stromku nelze poznat ani při známé podnoži - pokud nevíte kde a v čem bude zasazen a jak o něj bude postaráno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.172 (?), 6.11.2016 9:57

Možnosti jsou dvě.

Buď je stromek na podnoži KDOULE  (bude spíše menší) nebo na semenáči (bude větší, jak běžné hrušky všude možně).

Podle kořenu se to poznat dá, ale zeptal bych se u prodejce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.71 (?), 6.11.2016 11:27
Tak ako píše pán Vysloužil, dopredu určiť ako bude strom vzrastný sa nedá. To by bolo tak trochu na úrovni veštenia. Druh podpníka+odroda dávajú istú genetickú predispozíciu, ale tá môže byť zásadne modifikovaná prostredím (kvalita pôdy, mikroklíma,závlaha, rez,choroby...). Tiež netreba zabudnúť na to, že aj jednotlivé vegetatívne podpníky sú rôzne (dula MA, MC, BA29, Adams...), to platí do istej miery aj pre generatívne podpníky. A ešte: ten kto roky pestuje stromy vie, že každý strom je indivíduum a neraz je "trochu" iný ako sme očakávali. IH.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika