Listy na hrušních



Stránky: 1,  2   
host - 60.236 (?) 
20.5.2010 18:44, zobrazeno: 16199x

Loni jsem vysázela sádek. Mám tam 4 ks hrušní, různé. Ostatní stromky po ostříhání větví krásně obrazily zdravými listy, ale všechny hrušně mají zavynuté lístky, nevidím tam ale žádného parazita. Listů je málo a pokud se rozvynuly, tak jsou nepravidelných tvarů. Může to být tou zimou?Jsme v podkrkonoší. Děkuji za jakou koli radu. Růžena

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 24.50 (?), 7.6.2013 13:55

Dobrý den, mám ten samý problém s hrušněmi. Zjistila jste tenkrát, čím to bylo? Děkuju za případnou odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
zden1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (114) - 196.223 (?), 7.6.2013 15:39
Pravděpodobně je to vlnovník hrušňový. Roztoči nejsou vidět
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 7.6.2013 20:50

Pro názornost jsem dnes nafotil jednu hrušeň (Boscova lahvica) a vše co jsem na ní našel.

Boscova Lahvica
Boscova Lahvica
ožrané listy
ožrané listy
rez
rez
mšice
mšice
vlnovník?
vlnovník?
napadený plod
napadený plod
???
???
???
???
vše v jednom
vše v jednom
???
???
a to je asi celá úroda na desetiletém stromě
a to je asi celá úroda na desetiletém stromě
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 7.6.2013 21:09

Úžasné, to je jak učebnice chorob a škůdců. Ten osmý obrázek by mohla být bodruška a desátý bejlomorka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 7.6.2013 21:27

Mám tam asi 14 jabloní a dvě hrušně na drátěnce, 10 stromků jsem kompletně obměnil za "odolné" odrůdy a nejsou starší jak 4 roky. Když mi dnes při ošetření letěl postřik imrvére do ksichtu z každého směru, tak sem "prísahalbohu" že jestli tam nebude úroda tak vezmu pantok a udělám z toho paseku. Ta hrušeň to má již jisté každopádně, trápit se s tím a sklidit za tři roky dvě hrušky, tak na to se mohu vy... at. Broskvoně dopadnou stejně, letos sice zakvetly, nějaké plody mají ale jsou v menšině proti mšicím, chloroze a kadeřavosti, samozřejmě že strupovitost na sebe nedá dlouho čekat. A to navíc je už spodní voda díky hladině řeky 75 cm pod terénem, a stále stoupá.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.186 (?), 7.6.2013 23:44

Mirku, ty stromky nemohou za to, že předposlední zima byla blbá a letos furt leje - dejte jim ještě šanci! Přimlouvám se za tu hrušničku, ona se vám určitě odvděčí, když ji necháte naživu. Rez má minimálně a to ostatní také není tak hrozné... Já letos nestihla na rez stříknout a hlavně Armida je víc oranžová než zelená. Pařížanka je lepší, ale pořád horší než vaše. A kadeřavost mají letos díky neustálému vlhku broskvoně všude, ať se stříkalo nebo ne...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 8.6.2013 9:36

Paní Lído, nevypadá to tak ale rez nastupuje šíleně rychle. Není to otázka jen letoška, ale ta hrušeň poslední 3-4 roky neměla úrodu a takový strom k ničemu není. Musím sehnat něco na málo vzrůstné podnoži protože tahle je až moc bujná. Absolutně nestíhám provádět ošetření. Zrovna teď jsem doletěl ze zahrady abych hned zrána postříkal svilušku ve foliáku, pozbíral jahody a kopr abych mohl postříkat révu. Jenže už od rána je tam zase vítr a podle nepsaného zákona vždy postřik poletí do obličeje a ne tam kam má. Kdyby v okolí stromů a révy nebylo nic jiného tak by se potřik prováděl jednodušeji, ale bohužel není tomu tak. Když stříkám tak musím vše co by mohlo být nevhodně zasaženo pozakrývat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.227 (?), 8.6.2013 8:20

Pane Mirku, mně se zdá, aspoň z fota, broskvoň docela dost zahuštěná.Možná trochu jiným řezem se plodnost zlepší.Zkuste třeba dát foto brzy na jaře.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 8.6.2013 9:40

Nechal jsem ji letos ostřihat a v době květu vypadala viz. fotka. Vloni vůbec nezarodila protože pomrzla v květu a tak měla obrovské přírustky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika