Křivice byla jen blamáž



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.216 (?) 
7.11.2011 11:42, zobrazeno: 4486x

Blahopřeji pánovi s přezdívkou helfires, který správně uhodl, že se jedná o odrůdu Dicolor (příspěvek s fotkami s názvem : A tuhle znáte?...). Byl jsem si u trhovce, od kterého jsem si hrušky koupil, objednat nějaké na příští rok. Zdělil mi, že si vzpomněl, že se odrůda jmenuje Dicolor a že je o hrušky velký zájem. V pomologii pana Suse a kolektiv je zcela jiný obrázek Dicoloru(nic se z něho nedá určit) a hlavně tyhle hrušky, co jsem koupil mají velmi slušnou velikost, takže žádná velikost malá až střední, jak se uvádí. Velmi podobný obrázek Dicoloru (skutečně odpovídající) jsem viděl u jednoho prodejce ovocných stromků ze Slovenska. Jinak tyhle hrušky mají zvláštní ovocnou příchuť, která je z dozráváním, čím dál víc znatelná. Umístění na předních místech degustací je odpovídající.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.11.2011 12:00

Je možné, že v kvalitních podmínkách a při dobré agrotechnice lze vypěstovat Dicolorky odpovídající velikosti. Ale při standartní péči - volně rostoucí polokmen s občasným průklestem v chudé půdě - jsou plody spíš malé než střední. Taky před sklizní dost padají. Je pravda, že chuť je opravdu dobrá, dostatečně sladká ještě v tvrdém stavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.190 (?), 7.11.2011 21:25
Petře, škoda, že si pri fotení vedľa hrušiek v trávniku nepoložil napr. pravítko či "cólštok", aby bola jasná veľkosť plodov. Môžeš veriť, že dicolorky nie sú veľké. Zajtra nafotím tie moje z pivnice a porovnáme. Typicky vyfarbená s červeným líčkom je iba tá jedna- na obrázkoch vľavo. P.Miloš má tentoraz pravdu aj v tom, že moc pevne na strome nedržia. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.152 (?), 8.11.2011 13:27
Posielam foto zvyšku žalostnej úrody kultivaru Dicolor. Tvarom plodov nie je táto odroda žiadna paráda, ostro ohraničené výrazné líčko však patrí medzi najkrajšie. Tá najväčšia má na výšku 8 cm. Ak bude takto mizerne rodiť aj Dekora, ktorý mienim navrúbľovať ako opeľovača, tak sa mám zas na čo "tešiť". Za niekoľko rokov nepriniesla Dicolor viac ako malý košíček plodov. Paľo
Dicolor 2011 na Záhorí
Dicolor 2011 na Záhorí
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.152 (?), 8.11.2011 13:34
Takto vyzerá plochá palmeta Dicolor, z ktorej pochádzajú plody na predošlej snímke, nafotená pod šikmým úhlom začiatkom novembra. V pozadí je koruna Leskory a vľavo ešte zelená koruna palmety triploidnej jablone Orion. Paľo
palmeta Dicolor tvarovaná
palmeta Dicolor tvarovaná "na špagátkoch"
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika