Karina



host - 44.10 (?)
20.10.2014 22:00

to je pravda

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 46.80 (?), 20.3.2011 23:20, zobrazeno: 25404x

Zdravím, jak jste na tom s Karinou, kdo ji máte? Korálově červená, pozdně letní nebo raně podzimní, dlouhá hruška, chtěl bych ji na zahradu do 500 mnm.

Juraj Kafka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 151.38 (?), 21.3.2011 12:48

Mám ji teprve dva roky na kdouli.Je to velmi slabě rostoucí odruda.Dala by se s úspěchem pěstovat na semenáči.Ale to už asi víte, něco jste si asi naštudovalPochopitelně plody ještě nejsou.Zdroje uvádějí mírnou odolnost proti strupovitosti, ale někde z obrázků je patrné jeji napadení.Sklizňová doba je do poloviny září, konzumní zralost do listopadu.V plné zralosti by se měla vybarvit do jasně červené.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 151.38 (?), 9.10.2011 19:10

Nikdo se zatím k téhle odrudě nehlásí, tak to zkusím zase.Pozdně letní né, u mně podzimní hruška.Chuť ještě neznám, ještě nedozrála, zatím leží, a vypadá, že by mohla dojít za čtrnáct dnů.Plody jsou bez jakékoli známky strupovitosti, ani houbovitými chorobami zatím netrpí.

Dva roky starý stromek, ještě se štítkem letos na jaře hodně zakvetl.Byl obsypaný květy.I když vím, že bych se měl zaměřit na budování korunky, a neoslabovat stromek úrodou, a otrhat násadu, nedalo mi to, a čtyři plody jsem nechal dozrát, na zkoušku, ze zvědavosti-co pak je to za zázrak.

U téhle slabě rostoucí odrudy bude lepší jí pořídit na bujnější podnoži-semenáči.Velmi slabě roste, i když ji přihnojuji hnojůvkou.

Přikládám fota Karina+Williamsová.












Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 211.126 (?), 17.10.2012 13:53

Vzhledově atraktivní a dobrá. Ale - pořiďte si ji na semenáči, na kdouloni téměř neroste.

Mo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 17.10.2012 13:58

Zaplodily první tři plody. Veliké, chuť dobrá. Roste fakt slabě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 25.9.2014 18:45

Pro sytější vybarvení potřebuje Karina více sluníčka.Nepadá, ale kosáci dělají každým dnem zkušební pokus... vždy na novém vzorku.







Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.23 (?), 26.9.2014 10:40

Karinu mám v podobě štíhlého vřetene roubovanou na kdouloni, souhlasím, že růst je velmi pomalý, ale plody jsou exkluzivní, hmotnost kolem 300g, mnohé přes, vynikající chuti navzdory tomu, že zahrada je na Vysočině ve výšce 460 m.n.m. na severním svahu. Strupovitost, byť velmi silně napadá staré okolní Šampiony, jsem na ní zatím nepozoroval. Radan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10084) - 70.240 (?), 20.10.2014 17:14

Nedivím se Milošovým rozpakům nad touto odrůdou, protože KARINA (Williamsova x Konference), má prakticky totožnou chuť jako odrůda DICOLOR (Holenická x Williamsova). A protože chuť Dicoloru nepatří k Milošovým "top" chutím, nelze se divit, že není okouzlen ani Karinou. Typl bych si, že i skladovatelnost bude podobná. Říjen bude nejlepší měsíc pro konzumaci obou odrůd. Výhodou Kariny budou snad jen větší plody a vyšší plodnost. Komu ale Dicolor chuťově vyhovuje, tak ten "půjde" jistě i do Kariny, právě pro tyto vylepšené vlastnosti.

Karina
Karina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.10.2014 18:01

On to asi není úplný propadák, ta Karina. I když chuť je taková univerzální, přinejmenším celočervené plody jsou neobvyklé a jejich velikost potěšující. Co konkrétně mně trochu vadí, je příliš slabý růst. Není schopna růstem konkurovat ostatním odrůdám naroubovaným na stejném stromě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 44.10 (?), 20.10.2014 22:00

to je pravda

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika