Kam naroubovat



host - 47.193 (?) 
17.3.2009 20:55, zobrazeno: 8134x

Dobrý večer, u babičky na zahradě jsme objevili velmi dobrou hrušeň. Jelikož se o tu zahradu starají tři bratři a každý tam sází, ale nikdo pak nic neví, tak se nemůžeme dopátrat odrůdy. Pak sklízí ten kdo dřív přijde. Je to ještě mladý stromek, hrušky byli velké, tmavě (až do fialova) červené. Zralé byli v srpnu, ale po utržení chtěli ještě dojít. Podle fotky a popisu v atlasu se nejspíš jedná o Williamsovu červenou. Ale nevím to určitě, protože bydlíme na vysočině a stromek prosperuje. Chtěli by jsme ji naroubovat na svou hrušeň, která je 4m od této. Nejdříve jsme chtěli na Clappovu, ale vyčetla jsem tady, že se toto spojení nedoporučuje. Tak prosím o radu kam sní? Máme dále Isoldu, Konferenci a Elektru. Děkuji za každou radu. Marta

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Skalovi.pisek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (336) - 161.138 (?), 19.3.2009 1:35

Kam s ní?  Inu na hrušku. Hloupá odpověď co? Ale trochu legrace nezaškodí. Mám staré stromy hrušky a na každé minimálně pět odrůd. Hruška totiž je nejodolnější strom na roubování a pokud jsem slyšel, tak jen některé odrůdy se pro svoji nevhodnou afinitu nehodí k roubování na kdouli. Kdouloňové podnože nemám, tak ty zázraky roubuju na ty staré stromy. Viliamsova červená a Clappova červená jsou si dost podobné. To ale vy asi řešit nebudete. Naroubujte tedy oblíbené hrušky do některé koruny vašeho stromu. Pozor ale dejte, aby místo roubování nebylo uvnitř koruny. Tam by rouby krněly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 19.3.2009 7:12

Pokud pěstujete hrušky na jídlo a ne na pálení, tak je skutečně výhodné, jak píše p. Skála, mít na hrušni více odrůd, nejlíépe postupně zrajících. Vzhledem ke krátké době konzumní zralosti většiny u nás prospívajících odrůd nestihneme "sníst celý strom", a to ani malý.
   Myslím si ale, že rozdíl ve vzrůstnosti Clappovy a Wiliamsovy je dost velký, takže na jednom stromě tyto odrůdy vedle sebe nevypadají dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Humerik - (13) - 208.37 (?), 3.4.2013 21:19

Máte informácie o vzraste odrôd Boscova, Viennska a Magdalénka v porovnaní s vzrastnejšou Clappovou a menej vzrastnou Wiliamskou?

Chystám sa vrúblovať viac odrôd na jeden strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
proman - (17) - 127.34 (?), 8.2.2016 23:16

zdravím

oživím túto starú tému, chcel by som navrúbľovať na 2 stromy hrušky ďalšie odrody.

Mám hrušky: clappova a wiliemsova

štepiť by som chcel: boscovu flašu, lucasovu, konferenciu, hardyho maslovku, bohemicu a dicolor, teda po 3 ks na kostrové konáre a stred by ostal pôvodný.

Ktoré 3 mi odporúčate na clappovu a ktoré na wiliemsovu? najmä čo sa týka opeľovania a vzrastu.

Vďaka za radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika