Kalamitní napadení bekyní zlatořitnou



host - 185.138 (?) 
23.5.2011 19:52, zobrazeno: 5715x
Dnes jsem zpozorovala úplně ožrané hrušně u Slaného, zbyly pouze řapíky listů a pár plůdků. Celý strom je obsazen hnědými housenkami a na koncích větví jsou zámotky. Stromořadí od Slaného do Dolína je takto postižené celé. Když člověk ví, co má hledat, zjistí, že jsou takhle napadené i další stromy. Našla jsem článek, že se na Moravě proti škůdci stříkalo. Poraďte, jak postupovat, jestli přes SRS je nějaká šance, aby silničáři zasáhli.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 23.5.2011 22:18

Ano, obraťte se na SRS v příslušném okrese.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 24.5.2011 14:56
Děkuji, už mi odepsala paní, že ošetření mohou nařídit jen u karanténního škůdce, a to bekyně není. Je to věc majitele stromů a ten bude argumentovat nedostatkem peněz. Doplnila, že takových míst je v okrese Kladno povícero... Zkusím Pražáky, ale vidím to bledě. V tomhle státě je prima kšeft jen řezat dříví na topení a sázet nové stromy. Zalévat výsadbu je zbytečnost, když můžete sázet pořád dokola.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.222 (?), 8.6.2011 21:27

My jsme z Prahy a z toho, co jsme včera a dnes zpozorovaly u sebe na zahradě, jsme s maminkou zoufalé. Až na Internetu jsem zjistila, že je to Bekyně zlatořitná, nám zatím úspěšně tyto bestie likvidují "pouze" jehličnaté zakrslé stromky a jde jim to úžasně. Dokonce se dva jedinci vyšplhali po fasádě do druhého patra, prolezli otevřeným oknem a napůl mi sežrali sazenici begónie na vnitřním parapetu. Marně hledám název nějakého postřiku, kterým bych mohla tyto mrchy zničit. Zatím likvidujeme mechanicky. Neznáte někdo jméno postřiku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 26.6.2011 13:18
Předpokládám klasické postřiky na požerového škůdce, např. Mospilan. Jinak likvidace hnízd, ale s ohledem na dráždivost při styku s pokožkou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.138 (?), 30.7.2011 9:56

Přikládám odkaz na fotku aleje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vinšálek - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1862) - 82.212 (?), 30.7.2011 15:58

Dost deprimující obrázek - jak ty šumavské smrky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika