Je toto vlnovník?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 104.146 (?) 
5.4.2014 20:19, zobrazeno: 26099x

Zdravím, mám 2 roky starou hrušeň Blanka a listy byly zkroucené už prvním rokem, asi jsem si to svinstvo přivezl už ze školky. Je možné to něčím postříkat, abych to alespoň omezil?


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 45.252 (?), 5.4.2014 21:19

Asi to máte Bejlomorku, ale pročtěte CELÉ toto vlákno "Černání okrajů listů a skvrny"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 5.4.2014 21:19

Tohle je hálčivec hrušňový, vlnovník hrušňový škodí spíš až později. Jediný dostupný přípravek je Sanmite.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
EmiroMirdas - (9) - 187.156 (?), 11.4.2014 21:13
Dobrý den, jsem nováček, loni na podzim jsem osazoval zahradu ovocnými stromky.U dvou hrušní se po vyrašení objevili červené puchýře. Foto přikládám a žádám o radu, cože mi to za potvoru "žere" hrušně? Jedná se o odrůdu Dicolor a Clappova, vedle nich ještě vysazeny Boskova a Konference a obě tyto jsou bez puchýřů. Můj naprosto laický názor je, že se jedná o Hálčivce, ale nejsem si jistý, nicméně jsem to zřejmě přinesl na zahradu se stromky.
Dicolor,hálčivec?
Dicolor,hálčivec?
Clappova
Clappova
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.29 (?), 11.4.2014 21:45

Podívejte se na na tento dokument.

Vlnovník se vyskytuje později a vypadá trochu jinak, je hlavně podle střední žilky listů.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
EmiroMirdas - (9) - 187.156 (?), 12.4.2014 16:17
Dnes byla napadena i Konference, na hrušni jsem našel malou mušku a přikládám tedy foto vajíček co zřejmě nakladla, pokud to byla tedy ona... Případně tedy co je to za vajička.Zřejmě to bude ta potvora co psala Lída, tímto ji děkuji a všem přeji hezký den.Mirdas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m@rten - (40) - 66.18 (?), 15.4.2014 16:13

Já to mám taky, sakra, bude to asi nějaký roztoč. Zkusím to ještě postříkat sulkou a pak do toho půjdu nějakými akarcidy. Vloni mě řádili na slivoních, teď už i na hruškách.

Vlnovník nebo hálčivec
Vlnovník nebo hálčivec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 15.4.2014 16:20

Vlnovník hrušňový, co ten se mě loni natrápil.Měl jsem ho na dvou hrušních, a jednu mi skoro zlikvidoval.Byla silně postižená,...až tak, že mi uvadaly nové výhony.Letos jsem nasadil Sulku, je to jeden z nejspolehlivějších přípravků proti roztočům.Její nevýhodou je, že by se mělo ošetřit před rašením, jinak popálí zelené části rostliny.V tuto dobu je už na Sulku pozdě.Vyzkoušejte vhodné akaricidy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 20.4.2014 11:57

Tak jsem zjistil na hrušce také typické rudé puchýřky jeden vedle druhého. Podle Interaktivní databáze chorob a škůdců Mendelu je to na 80% Vlnovník hrušnový, použiju tedy staré zásoby Omite. Bejlomorku jsem před lety již měl a napadené listy vypadaly jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 20.4.2014 12:45

Hálčivec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika