Je toto vlnovník?



host - 92.38 (?)
25.4.2014 8:32

Včera jsem sháněla přípravky na roztoče v dostup. prodejnách - jsme menší město, protože moje hrušeň to má taky - všechny přípravky, co jsem vygooglila na netu - a dělali ze mne blbce, že Omite už není a nic místo toho nemají, když jsem jim postupně četla názvy přípravků, jen významně kroutili hlavou. Procházela jsem zahradu a začínám mít pocit, že letos to bude s přírodou pěkný boj -co nezničili kroupy, mráz, houbové choroby, tak něco sežere, lístky jsou různě okousané, zkroucené -  na všech možných ovocných stromech, teď ještě vlnovník či co, v životě jsem neměla tak špatný pocit z toho, co jsem viděla, i když se velmi snažím, ošetřuji vše snad s rozumem, myslím, že letos toho bude nutné podstatně víc, pokud člověk bude chtít aspoň něco ochutnat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 45.252 (?), 20.4.2014 12:55

A dle čeho soudíte? I na tom Mendelu tam píšou postřik před květem i po květu, takže se ten vlnovník vyskytuje už takto z jara...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 20.4.2014 13:24
pokud mam nektere listy u hrusni svinute do uzkych roliček, o jakeho skudce se jedna? diky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 45.252 (?), 20.4.2014 13:33

Svinování mladých listů u hrušek dělá z vlastní zkušenosti jak Bejlomorka, tak Vlnovník (Hálčivec) Je tam však výrazný rozdíl že Bejlomorka nedělá takové ty charakteristické drobné puchýřky, často jeden vedle druhého, jak to dělá Vlnovník(hálčivec) Bližší podrobné info a ilustrační fota zde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 20.4.2014 14:05

asi to bude ona, jeste vyfotim a hodim to sem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 104.146 (?), 22.4.2014 16:22

Aktuální stav napadeného stromku.  Je to teda určitě ten hálčivec? Nemůže se to časem rozšířit i na ostatní hrusně? Myslíte si, že by bylo lepší ten stromek zlikvidovat a zasadit nový?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.146 (?), 22.4.2014 16:23

detailní foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 24.4.2014 14:08

Vlnovník hrušňový mně loňi téměř přizabil dva mladé stromky hrušně.Tedy jednu skoro, tu druhou méně.Těžší případ byl ten, na které při silných příznacích usychaly nové letorosty.Letos z jara ,před rašením jsem hrušně důkladně omyl od shora až dolů k patám kmínků roztokem Sulky.Jedno ošetření postačilo dostatečně, po vlnovníku ani památky-Sulka je jednička.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.29 (?), 24.4.2014 22:56

Proboha, proč likvidovat?? Copak vás také pohřbí, když dostanete angínu? Pokud chcete stromky při jakémkoliv onemocnění likvidovat, tak je ani nesázejte!

Postříkat přípravkem na roztoče.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 92.38 (?), 25.4.2014 8:32

Včera jsem sháněla přípravky na roztoče v dostup. prodejnách - jsme menší město, protože moje hrušeň to má taky - všechny přípravky, co jsem vygooglila na netu - a dělali ze mne blbce, že Omite už není a nic místo toho nemají, když jsem jim postupně četla názvy přípravků, jen významně kroutili hlavou. Procházela jsem zahradu a začínám mít pocit, že letos to bude s přírodou pěkný boj -co nezničili kroupy, mráz, houbové choroby, tak něco sežere, lístky jsou různě okousané, zkroucené -  na všech možných ovocných stromech, teď ještě vlnovník či co, v životě jsem neměla tak špatný pocit z toho, co jsem viděla, i když se velmi snažím, ošetřuji vše snad s rozumem, myslím, že letos toho bude nutné podstatně víc, pokud člověk bude chtít aspoň něco ochutnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.144 (?), 25.4.2014 8:43

Přípravky na roztoče je obvykle nutne objednat na nejakem eshopu. Plati se sice postovne, ale ceny jsou nizsi nez v 'kamennych' prodejnach, takze to obvykle vyjde levneji, pokud si nakup na eshopu predem rozmyslite a objednate vse potrebne. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika