Jana na kdouli



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 136.219 (?) 
2.7.2011 13:56, zobrazeno: 5950x

Pěstujete někdo tuto odrůdu na kdouloni? Já ji mám pár let, už jsem ji i přesazoval, ale před tím i potom je stále malá a nepřirůstá. Zajímalo by mě jestli na této podnoži někomu roste normálně. Jinak je to dobrá baňatá máslovka s jemnou příchutí Boscovky. (Boscova lahvice)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 178.235 (?), 2.7.2011 15:55

Vzdrůstnější odrůdy na kdouli prodlouží životnost zákrsku, pak ale stejně zababčí.Mám tak St.Maria na kdouli bez přírustků.Řekl bych rovněž, že některé odrůdy na stromku se chovají normálně, jiné zababčují.Chtělo by to důkladnější rozbor.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 136.219 (?), 2.7.2011 21:36

Díky za reakci. Alespoň vím na čem jsem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.38 (?), 2.7.2011 22:54

Letos jsem ji sadil na kdouli.Píšou o ní, že máslabší růst.Stromek jsem obstříhal na jednoleté rouby, kterými jsem přerouboval vzrůstnou lahvici.A na Janu chci naroubovat jinou odrudu, jestli ji seženu.Z důvodu úspory místa, úž to nemám kde sadit, a myslím si, že Jana bude mít vybornou kvalitu, lepší,než lahvice.Udajně je Jana velmi šťavnatá, a odolná proti spále.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 133.85 (?), 2.7.2011 23:13
Janu som si navrúbľoval do palmety Dicolor, ktorú v škôlke štepili na duli. Zatiaľ rastnú vrúble parádne. Janu som zháňal nielen kvôli chuti (Boscovka je u mňa najchutnejšia- bohužiaľ iba jesenná odroda), ale Jana je aj extrémne mrazuvzdorná pri kvitnutí. Potreboval som opeľovača k dicolorke, ale zrejme som netrafil. Časy kvitnutia Dicolor a Jana sa trocha rozchádzajú. Na jar uvidím, či sa zámer podaril. Dicolor má v tomto roku opäť iba pár plodov. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 104.86 (?), 3.7.2011 18:23

Lepsi opelovac je asi Konferencia. Inak Dicolor rodi lepsie kazdy druhy rok.Tento rok je na hrusky dost zly, najlepsie u mna su zarodene Konferencie a Parizanka. Grosdemange, Bohemica/mam ju druhy rok / nic. Dicolorky mam styri-na dvoch nic, na jednej su tri plody, na druhej asi15 plodov/.Podla mna patri Konferencia medzi najlepsie a najvdacnejsie hrusky. Rodi kazdy rok, je dostatocne mrazuvzdorna/aj pocas kvitnutia/,ma vynikajucu chut. Nevyhodou je to, ze v domacich podmienkach vydrzi max. do novembra. Jana ma tiez vybornu chut, ale tiez nevydrzi do vianoc. Dicolr u mna vydrzi tiez len tak tak do konca decembra.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.50 (?), 4.7.2011 20:32
Máte pravdu, Konferencia je vďačná odroda a kvitne v rovnakom čase ako Dicolor. Tiež som o nej uvažoval. Lenže čo ak nízka rodivosť Dicolorky nie je spôsobená iba nedostatočným opelením? Čakal som, že duľa bude podporovať kvitnutie. Škoda, že Konferencia je iba jesenná sorta. Nedajú sa zohnať vrúble novších neskoršie zrejúcich krížencov Konferencie? Dicolor je u mňa tiež iba vianočná hruška. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 56.208 (?), 4.7.2011 21:09

Myslim, ye z Konferencie vznikla aj odroda Concorde/KonferenciaxDekanka Robertova/. Vyslachtili ju v East Malling v Anglicku.Tuto uvadzaju ako zimnu hrusku/Tomas Necas Hrusne a kdoulone/,ale osobnu skusenost snou nemam. Pokial sa nemylim tak na degustacii v Modre v decembri pred niekolkymi rokmi bola bud prva alebo druha.Tak sa mi vidi, ze je aj v ponuke CRZ PRIEVIDZA.Afinita s dulou je vraj dobra.Co sa tyka prirastkov odrody Jana na dule, u mna rastie celkom dobre, ale este mi poriadne neyarodila. Povedal by som, ze rastie o moc lepsie ako Dicolor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika