Jakou hrušeň? Hlavně né máslovku



icedee - (10) - 211.200 (?) 
17.10.2012 21:14, zobrazeno: 7463x

Plánuji zasadit hrušeň(možná více odrůd, možná v kombinaci vedle jabloní) podél drátěného plotu, který oděluje pozemek souseda a můj. Hrušeň bych chtěl vytvarovat po drátech tak, aby větve hrušně rostly do stran a vytvořily tak jakoby stěnu. Hledám tedy odrůdu která je chutná nízského vzrůstu s velkými a chutnými plody (né máslovka) a hodí se pro tento typ "živého plotu"

Moc děkuji za rady, nápady, doporučení, zkušenosti

Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
sadař vlada - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (152) - 20.98 (?), 18.10.2012 19:56

Zdravím

Sice nevím co máte proti máslovkám, ale většina nových a i starých odrůd jsou hlavně máslovky. Pokud trváte na nemáslovkách tak jedině ve starých odrůdách. Hrušně do stěny se pěstují na podnoži kdouloně. Pokud do stěny vysadíte hrušně na semenáči tak je budete muset redukovat hlavně vyvazováním a letním řezem.

sadař vlada

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 18.10.2012 20:45

Klidně se mi smějte, ale já bych poprosil vysvětlit rozdíl mezi odrůdami "máslovkami" a "nemáslovkami". Díky. Dosud jsem rozlišoval jen mezi máslovitou a nemáslovitou (tedy třeba křupavou, či hniličkovitou) konzistencí. Tedy máslovitost jako projev určité fáze zralosti plodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.143 (?), 18.10.2012 22:11

Rozdíl mezi odrůdami "máslovkami" a "nemáslovkami" je v zrnitosti dužniny. Máslovky mají jemnou dužninu - jako máslo, nemáslovky mají hrubší konzistenci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 22.10.2012 12:13

Díky moc. Protože nejsem znalec odrůd, poprosím, zda by bylo možno uvést některé známé, či typické odrůdy "nemáslovek".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 47.15 (?), 22.10.2012 12:53

Tedy ze starších "nemáslovek" Salisburyho... Mittwoch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika