Jaká odrůda?



host - 31.3 (?) 
12.9.2013 19:01, zobrazeno: 3693x

Jaká je to prosím odrůda. Koupil jsem ji jako Williamsovu, ale to jistě není. Dnes spadla ze stromu. Děkuji Michal


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
rosti&slavik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1017) - 88.38 (?), 12.9.2013 19:51

Může to být červená varianta, proč né.V tuto dobu u mě začaly plody Williamsové čáslavky padat, a některé jsou menší.Počkejte až změkne, pak degustací poznáte jestli je to Williamsová, nebo né.Williamsová čáslavka, nebo červená mají podstatně silné aroma, které asi jiné odrůdy stěží překonají.Při degustaci zralých plodů se zdá, jako by bylo aroma dodatečně parfumováno, proto se Williamsová čáslavka používá s výhodou pro výrobu pálenky, a červená varianta bývá používáná pro výrobu kompotů.Jiná odrůda červené barvy v tuto dobu zrající mě kromě Radany nenapadá.Chtělo by to více pohledů z boku na tu hrušku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 12.9.2013 20:23

Taky bych usuzoval na Williamsovu červenou. Letos mi dozrály první tři plody a dnes jsem je našel spadané. Ještě jsem neochutnal, jsem zvědav na ty chutě, které popisuje rostislavik.

Williamsova červená
Williamsova červená
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 149.38 (?), 12.9.2013 21:21

Škoda, že fotiak p.Michala zaostril viac pozadie ako samotnú hrušku. Pomohlo by ukázať viac plodov, najlepšie priamo na strome. Myslím si tiež, že predajca neklamal. Je to Red Williams. Každá sezóna má svoje vrtochy a dozrievanie nemusí nastať každým rokom v rovnakom termíne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika