Nemoc nebo skudce na hrusni



host - 228.179 (?)
1.5.2016 23:22
Paní Lído moc děkuji. Neví prosím někdo, proč mi u té druhé hrušně neraší listy? Pupeny má, vypadají že porostou ale nic se neděje.. Obě hrušně loni narostly jen 2-3cm dál nic.. Zalévala jsem v létě přez ty vedra dost.. Navíc obě na větvičkách černý fleky a popraskanou kůru, proto vypadají jak košťata, musela jsem leckde střihnout až dost hluboko.. Děkuji
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 248.118 (?), 26.4.2016 21:31

Ať jedno, nebo druhé, obojí je roztoč, takže přípravky na ně jsou stejné.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.179 (?), 28.4.2016 22:29
Dobrý večer, také prosím o pomoc s určením, jedna hrušeň je navíc jen s pár listy, pupeny má, listy ale stále nikde, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 228.179 (?), 28.4.2016 22:30
A ještě ta druhá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.118 (?), 28.4.2016 23:39

Na první hrušni nic nevidím, druhá možná trochu vlnovník (já ho měla na čerstvě koupené ze školky také, ani jsem ho ničím nestříkala - než jsem zjistila co to je a čím stříkat, bylo pozdě- a příští roky už se neobjevil).          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 146.186 (?), 1.5.2016 8:22
Sanmite už jsem nesehnal. Tak jsem vzal Nissorun, dle návodu je ale určen na Svilušky, o Halcivci a Vlnovniku ani zmínka. To stejné Magus, který jsem nakonec s Talentem použil. Je zajímavé, že pětiletá Williams už odkveta a 20 let stará teprve rozvíjí listy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.179 (?), 1.5.2016 23:22
Paní Lído moc děkuji. Neví prosím někdo, proč mi u té druhé hrušně neraší listy? Pupeny má, vypadají že porostou ale nic se neděje.. Obě hrušně loni narostly jen 2-3cm dál nic.. Zalévala jsem v létě přez ty vedra dost.. Navíc obě na větvičkách černý fleky a popraskanou kůru, proto vypadají jak košťata, musela jsem leckde střihnout až dost hluboko.. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.179 (?), 7.5.2016 22:54
I když se nikdo neozval, třeba bude mít někdo podobný problém... Listy stále nikde.. Pupeny nastejno :(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.86 (?), 7.5.2016 23:35

Hrušně mám dvě odrůdy, také jedna raší až tehdy, kdy se u té první už ukazují listy... Jinak by to chtělo kolem stromků odstranit trávu (sice na fotce není spodek vidět, ale tráva ano) a udělat mísy, hlavně u mladých stromků. Nevím, jak jste postupovala při sázení (jáma, zemina), nesázela jste je třeba do míst po jiných jádrovinách? Přihnojovala jste zjara?      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.179 (?), 10.5.2016 7:03
Sázela jsem do velkých dír, zavezla kompostem a zeminou. Hnojiva jsem letos v březnu cereritem. Mísu mám ve velikosti korunky, i jsem je už parkrát zalila letos.. Pár listů už vyrašilo, vše silně ďupkaté červeně. Zvažuji postřik, myslíte, že by to mohlo být tím hálčivcem?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.179 (?), 7.8.2016 7:41
Dorý den, tak opět prosím o radu..stav se u této hrušně vyvinul takto :(mám ještě něčím postříkat? Budu ráda za každou radu, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika