Jak pohnojit staré stromy trávníku?



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?)
30.3.2015 10:24

Ano, na obvodu koruny a směrem ke kmeni je hnojení nejúčinější, ale je možné hnojit zcela plošně po celé zahradě v rastru 1×1 m a nemuset u toho přemýšlet.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 28.3.2015 12:12
Ja nemudruju a rozhazuju. Taky si rikam, ze horsi to nebude. Rozhazoval jsem cererit pred par dny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 28.3.2015 23:57

Já rozhazovat určitě nebudu, to zkusila mamka na trávník a dost to zaujalo kachny - kadily pak NPK. Vzhledem k tomu, jak je mám ráda a že od nich baštíme vajíčka, je hnojit nechci. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 29.3.2015 5:53

Dobře funguje násl. postup-teď rozhodit cererit a celou plochu zasypat kompostem-cca 5cm vrstvu. O další se postará déšť-popř. sníh+žížaly. Pokud stromy úspěšně odkvetou, nasadí plody, může se hnojení zopakovat-tentokrát tekutou formou- zemina už bude dobře nasákavá, živiny proniknou lépe a včas tam, kde je chceme dodat. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 184.149 (?), 29.3.2015 8:05

Dobře funguje násl. postup-teď rozhodit cererit a celou plochu zasypat kompostem-cca 5cm vrstvu.

To funguje opravdu dobře. Jenže na malou zahrádu 20x20 m potřebujete dvacet kubíků kompostu, a to má k dispozici málokdo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 29.3.2015 8:17

Petře, kde by vzala v Praze tolik kompostu? Navíc potřebuje zachovat ten trávník, aby se měly kachny (tuším indičtí běžci) kde pást.  Zároveň ale potřebuje přihnojit stromy s co nejmenší pracností nebo dívadlem pro sousedy. Ono někdy i takové hnojení na list postřikem nemusí být sousedy chápáno jako hnojení, ale jako přehnaná chemizace. Takže jedinou cestou je, dostat to hnojivo pod drny mechanicky prostě s podrytím, nazdvihnutím nasypáním a zpětpřišlápnutím drnu. Pokud bude pacovat sama, musí si každý drn vyndat z jamky, pokud budou ve dvou, stačí ten drn nadzdvihnout, aby pod rýčem byla mezírka pro nasypání kopatkou či lžící.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.26 (?), 29.3.2015 12:14

preco to komplikovat, ake nadvihnutie drnov... Zaryjete kolmo ryl do travy... asi do 20 cm, potlacite ruckou ryl aby vznikla v prieseku 2-5 cm medierka na sirku rylu. tam sa vam zmesti granul habadej. To iste sa da zopakovat o pol metra dalej. Travu tymto nijak vyznamne neposkodite. Skor naopak mozno len prevdusnite co na jar prospeje. Nakoniec prerezavanie travy sa robi. Zasah nebude skoro poznat. Jedna davka as 20 sekund. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.14 (?), 29.3.2015 21:04

Běžte do vláka o rýči Fiskars a koukněte se, jak složité je zarývat kolmo. Při šikmém zarytí je to jednodušší a hlavně se ta mezírka uzavře sama vlastní váhou drnu. Ušlápnutí je spíše jen pro rychlejší provlhnutí hnojiva... Ano, i kolmé zarytí je možné, ale prakticky mám vyzkoušeno, že rychleji to jde při šikmém. Také méně poškodíte kořeny stromů - některé slivoně na to jsou prevít a vymlazují (marunke).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bláža - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (169) - 247.1 (?), 30.3.2015 9:30

:-) Jsme sice v Praze, ale nemyslete si prosím, že Praha znamená jen beton. Kompost ale, uznávám nemám, protože jsme loni na jaře dělali vyvýšené záhony, takže mám teď sice plný dvoukomorový (cca 4x1 metrů velký) kompostér, ale nezralý. :-)

Taky máme za zatáčkou Obi, tam mají kompostu haba děj! :-D

Ale ano, máte pravdu, cererit a pak 5cm kompostu je naprosto nereálné.

Taky máte pravdu, že chci aby moje indky měly trávník (ony na něm líp vypadaj - ráda je pozoruju), já neměla slimáky a měla zdravá vajícka (tj. bez přídavku cereritu) :-D Ostatně, my ostatní si trávník taky užíváme.

Zkusím postup s rýčem, rozhodně ve dvou, na rytí do tvrdé země jsem nevhodná vzhledem k vysokému stupni těhotenství yes. Jen mi to prosím ujasněte - vpichy budu dělat jen po obvodu koruny, tj. v kruhu kolem stromu - ne uvnitř kruhu, a to asi po půl metru až metru. Do každé díry hrcnem půl kelímku dlouhodobě působícího NPK a zašlápnem. Je to tak?

A co ta meruňka, kde není kompost to mám provést taky? A teď další otázka, kde má korunu, když jí včera manžel dost radikálné prořezal :-) asi tam co jí měla před tím že?

Takovéto hnojení by mělo vydržet po celou sezonu že? Takže další třeba zase až příští jaro?

Díky moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.238 (?), 30.3.2015 9:44

Dobrý den. Stromy jsem na naší zahradě přihnojoval asi 2x. Použil jsem těžší kladivo a starou vodovodní trubku. Trubku jsem zarážel do země asi v metrových vzdálenostech na půdorysu koruny. Do každé díry jsem nasypal hrst cereritu. Je to jednnoduché a celkem rychlé. Účinek byl znát vždy až druhým rokem, hlavně na přírůstcích dřeva - mnoho vlků, které se musely ořezávat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 30.3.2015 10:24

Ano, na obvodu koruny a směrem ke kmeni je hnojení nejúčinější, ale je možné hnojit zcela plošně po celé zahradě v rastru 1×1 m a nemuset u toho přemýšlet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika