Jak na rez hrušnovou?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 9.130 (?) 
30.9.2007 13:54, zobrazeno: 129424x
Čím a kdy stříkat Rez Hrušnovou?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 30.9.2007 14:54

Dobrý den. Rez hrušňová je houbová choroba, která pro svou existenci potřebuje jako mezihostitele okrasné jehličnany (tůje,jalovce). Už se tu o ní hodně napsalo. Nejlepší je pro hrušeň nepřítomnost těchto jehličnanů do vzdálenosti 200 i více metrů. Jako postřik můžete po opadu listí použít Kuprikol nebo Champion v dávce 60mg/10 l.vody. Na jaře před rašením postřik zopakujte. Pokud je to možné, je vhodné postříkat i jehličnany ve zmíněném okruhu, což bývá většinou neproveditelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 70.254 (?), 30.9.2007 15:54
Túje ale není hostitelem rzi hrušňové! Jsou to jalovce, a to Juniperus sabina (Chvojka klášterská) a J. chinensis (Jalovec čínský).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mikej1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (185) - 179.196 (?), 30.9.2007 21:15
Taky bych řekl že túje jsou nevinné. Bohužel jsem se tuto dezinformaci dočetl i tzv. "Peleškově poradně" v jednom nejmenovaném zahrádkářském časopise. Na vlastní zahradě mám ověřeno že byli silně napadeny jen jalovce, na tújích nic nebylo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 204.1 (?), 3.10.2007 14:20
Mě se osvědčil Bajkor je určen přímo na rzi v návodu se dočtete více.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 207.92 (?), 26.3.2008 12:14

Bajkonur by byl lepší. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 129.42 (?), 27.3.2008 15:16

Chtěl bych se zeptat na jednu věc... spory rzi přezimují na jalovcích. Znamená to, že i přesto že budu stříkat hrušeň, rez mi stejně zlikviduje jalovec??

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.92 (?), 27.3.2008 16:37

Ne že bych už viděl všechno, ale jalovec zničený rzí hrušňovou jsem opravdu neviděl. Myslím, že to nehrozí.

Nepřezimovávají spóry, ale na jalovci se vyvíjí druhé plnohodnotné stádium této houby. Prostě: z listů hrušně, když se tam vyvinou spóry v plodničkách (nádorcích na spodní straně listu) - ty spóry, které se během podzimu dostanou na vhodný jalovec (tedy chvojku klášterskou anebo jalovec čínský), "vyklíčí" a začnou na větvičce vegetovat. Teď zjara se na jalovci začnou tvořit oranžové rosolovité výrůstky a z nich se budou uvolňovat spóry, které vítr odnese do kraje - a ty co padnou na listy hrušní, zase "vyklíčí" atd. jako na jalovcích. Je tedy zimní (jalovec) a letní (hrušeň) hostitel rzi.

 A ten BAYCOR opravdu účinkuje, mám to vyzkoušené. Asi tři postřiky zhruba konec dubna, květen, začátek června.

Ttak to je nyní vše. Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 60.143 (?), 2.5.2008 9:42

Mám dotaz-snad vás nerozesměju-koupila jsem si hrušeň,a teď se mi objevily na listech takove hnědavé vypouklé strupy??? je to rez hrušňová?? Nezlobte se, moc nevím o rzích..děkuji moc za odpověď.Přeji pěstování zdar.Alena J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.199 (?), 6.4.2015 7:08

Děkuji za profesionální vysvětlení, rada pana Josefa mi hodně pomohla.Domnívala jsem se, že stříkat mohu jenom na podzim, teď jsou pupeny minimálně rozvité, podle rady mohu klidně stříkat.Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika