Hrušně 2013



Stránky: 1,  2   
host - 81.42 (?) 
4.6.2013 20:17, zobrazeno: 8515x

Hrušně 2013

Už třetí rok mi vynechává Boscova lahvice. Opylovačem to určitě není, protože mám v sadu další odrůdy(Clappova, Hardyho, Pařížanka, Lucasova, Konferene). Všechny jmenované mají slušně nasazeno, jen Boscova nemá nic-při stejné agrotechnice. Možná jsem něco zanedbal, nabo mě něco uteklo. Kdo poradí. Na starém jsme měli Boscovku starou a neošetřovanou a plodila každý rok pravidelně.

Wendy

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 4.6.2013 20:36

Pozoruji to stejné, poslední roky ani moc nenasazuje na květ. Rozhodl jsem se ji vyklátit protože podnož na které ji mám je moc bujná, nevím na jaké je ale strašné moc žene do zeleného. Mám ji na drátěnce a v době kdy jsem ji sadil jsem o podnožích nevěděl vůbec nic a kupoval co bylo. Konferenci jsem takhle nahradil předloni, chovala se podobně.  Zvolil bych i jinou odrůdu ale manželka Bos. lah.  vehementně prosazuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.42 (?), 4.6.2013 21:12

Hrušně 2013

Já ji mám na semenáči, protože kdouloň v mých púdních podmínkách je nepřijatelná(vysoké PH-9,8). Teprve před několika dny jsem sehnal Pyrodwarf, od kterého si slibuji maximum.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 4.6.2013 22:33

Boscova má několik nedobrých vlastností:
1. Začíná plodit velmi pozdě
2. Nemá ráda přísné tvarování na drátěnce
3. Nedobře srůstá s kdouloní, vyžaduje mezištěp.
Možná jsou to příčiny Vašich problémů. Je fakt, že chuť Boscovy je skvělá, na druhé straně nových chutných odůd je hodně, takže už není tak výjimečná jako před desetiletími.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 156.1 (?), 4.6.2013 23:22

Ako sa hovorí,,výnimka potvrdzuje pravidlo´´.U mňa Boskova na dule z medzištepením zarodila už druhým rokom po výsadbe.Rodí každoročne akurát na takom slaborastúcom podpníku je problém zosúladiť veľkosť násady z rodivosťou(pri preťažení prestáva rásť).Na semenáči bola prvá úroda až v piatom roku. Stano

Ps: Keďže to bolo fotené až začiatkom októbra, hruška na pravo mi pri skúške zrelosti zostala v ruke, tak som ju tam len tak položil.wink


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 5.6.2013 6:15

U mě rodila spíše hned po výsadbě, jakou odrůdu byste doporučili pro pěstování na drátěnce?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.42 (?), 5.6.2013 17:50

Hrušně 2013

Pane Miloši Vysloužile. Jsou to čtvrtkmeny na pyrus communis staré 12let. Do plodnosti přišly už 3 rokem. Všechno bylo v pořádku až do r.2010, kdy poprvé nedaly nic, ačkoli byly dtejně ošetřovány a hnojeny jako ostatní sorty hrušní v tomtéž sadu. Jedině mne ještě napadá, jestli by nemohl mít na Boscovu vliv prořezávání(zkracování) kořenů na zpomalení růstu. Ale to mělo snad dopad i na ostatní odrůdy, u nichž byl aplikován stejný postup.

Wendy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 19.6.2013 17:30

Rád bych se tímto zeptal na letní řez podzimně vysazených hrušní, co mám v tuto dobu dělat a jak případně seřezávat (vřeteno). Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 7.23 (?), 20.6.2013 12:47

2 roky stará Boscova L. na semenáči mi nasadila 20 plodů (loni měla 4).

Letní řez aplikuji v celém zatravněném sadu (160 stromků), letorosty zaštipuji, když rostou příliš nebo špatným směrem, udržuji štíhlá vřetena na semenáčích, postupně po letech přerůstají na "obézní". Po zaštípnutí letorost zastaví na x týdnů růst, zesílí, nasadí pupeny, pak roste dál. Řez kombinuji s ohýbáním letorostů potřebným směrem. Na každý stromek mám 10m2 a vychází to.

Zimní řez prakticky nepotřebuji, později na něj dojde. Pod tíhou úrody spodní větve se ohýbají k zemi, takže je podle potřeby odříznu a zvýším tak kmínek. J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 20.6.2013 16:34

Na podzim loňského roku zasazeným hrušním bych žádný letní řez neprováděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika