Hrušky z obchodu



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Permatat - (15) - 170.112 (?) 
26.1.2017 9:09, zobrazeno: 15460x

Zdravím všechny sadaře,

máte někdo zkušenosti s chutí hrušek z obchodu oproti hruškám z vlastního stromu? Jde mi konkrétně o Lucasovu, kterou v sadu nemám. Došly mi totiž vlastní Madame Verté a tak jsem si koupil, na zkoušku, jednu takovou velikou, už docela vybarvenou, Lucasovu. Teď ji zrovna ochutnávám, ale chuť je, oproti moji Madame Verté, hrozná, řekl bych, že tam snad ani žádná chuť není. Je to prý hruška z ČR.

Aleš - Tatenice

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.1.2017 9:37

Já mám koupené Lucasky ve sklepě, ale jsou stále tvrdé. Kvalita plodů je leckdy proměnlivá. Uvádí se, že ze špatných poloch bývá dužnina natrpklá a zrnitá. Já je znám v horší kvalitě i v té nejlepší. Mám i stromek a věřím, že tady bude výborná. Najděte si vlákno Lucasova a tam se dočtete, že kupříkladu v Třebíči je výborná vždy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 13.164 (?), 26.1.2017 9:45

Může být problém i v té velikosti - lukasovu jsem si letos koupiva několikrát s různou chutí, ale jednou byly opravdu velké a bez chuti. Nemám ráda veliké plody, ale jiné nebyly. EM

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.1.2017 10:14

Tak to jsme na tom stejně. Velké plody hrušek ani jablek nemusím. Tyhle moje koupené Lucasky nejsou nějak obrovské, dalo by se říci standartní velikost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 170.112 (?), 26.1.2017 10:49

Jde mi o to dopídit se, zda je to standardní chuť Lucasovy. Pokud ano, byl bych dost zklamán. Mám sad plný starých odrůd, ale takovou hrušku bych nechtěl, protože oproti Madame Verté je to propastný rozdí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 26.1.2017 11:04

Jenže u ovoce z chladíren se toho dopídíte stěží, vyjma snad Konference, ta je známá svou výtečnou chutí i z chladíren, zmiňuje se tu o tom PzP. Koupil jsem pár kousků Red Delicious. Krásné, lesklé, hladké, velké. Při jídle mírně sladká řepa bez chuti a náznaku aroma. Se slzou v oku jsem vzpomínal na před dávnými roky dovážené Starkrimsony, kupoval jsem si jeden při cestě z práce. Jestli u vás dozrává M. Verté, není co řešit, nemusíte chvátat s nějakou novou výsadbou. Važte si toho, je to podlá hruška, kerá se chová zhůvěřile. Koho ale odmění tím, že dozraje, je to luxus.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10026) - 70.240 (?), 26.1.2017 11:50

Jo, "pézetpéčko" tohle psalo. Taky je známo, že PP byl z kupovanou Lucaskou hrubě nespokojen. Vůbec nejlepší hláška je ale napsat ono známé: "proč si kupujete hrušky z obchodu"? Asi proto, že někoho zajímá tato odrůda, kterou zrovna nemá, nebo chce porovnat kvalitu nějakých plodů, že? Když u Vás "šlape" Madame Verte, tak u Vás bude "šlapat" i Lucaska. A když ne, tak ji přeroubujete. Napište do Třebíče, nebo si pročtěte vlákna s Lucaskou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 26.1.2017 11:17

170.112: keď máte sad plný starých odrôd, tak prečo chodíte kupovať hrušky do obchodu, veď tu páni niektorí píšu, že ešte aj v tejto dobe si pochutnávajú na hruškách z vlastných sadov? (veľmi im závidím) keď sa to zle skladuje, tak treba odrody zmeniť, tie staré vyrúbať :) pochybujem, že hruška z obchodu bude chutiť rovnako dobre ako tá z vlastného sadu, ale to platí +- o každom ovocí. mne to chutí všetko ako zemiaky.  lucasovu som kúpil asi 2 mesiace dozadu, ale len pár kusov, tak niektoré boli úplne o ničom a iné zase celkom chutné, ale to bolo asi tým, že ešte nebola konzumne zrelá a ja to ináč neviem zhodnotiť. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.127 (?), 26.1.2017 11:52
Pre p.Aleša: "...zda je to standardní chuť Lucasovy..." Určite nie je. Lucasova je kvalitná odroda. Ja som nikdy hrušky v obchode nekupoval, takže ich chuť nepoznám. Zato dobre poznám Lucasovu, pestujem ju desiatky rokov. Tie mnou dopestované sú chuťovo kvalitné. Ak uvažujete o jej výsadbe, tak je to dobré rozhodnutie. Dôležité je však aj to, čo si od nej sľubujete. Neviem v akej oblasti máte záhradu (ak Vám ale dozrejú kvalitné M.Verté tak asi nie v chladnej), u mňa je ale Lucasova skladovateľná tak do Vianoc, dlhšie nie. Ak by Ste chceli dlhšie skladovateľnú hrušku, tak sa treba poobzerať po niečom inom (Bohemica, Erika,Bieloruská, Beta a i.). IH. (P.S.: Ak už nájsť nejaký nedostatok Lucasovej, tak vzhľadom na hrubú a tuhú stopku a veľké plody tieto pri veľmi silnom vetre viac padajú než odrody s dlhšiou a tenšou stopkou, ako napr.Boscova - tá by asi nespadla ani pri uragáne).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 205.204 (?), 26.1.2017 13:29

Ked uz sme pri tych zimnych odrodach hrusiek tie menovane p. Hlavaty aj pestujete? Mam zahradu v podobnej teplej oblasti ako Vy a rozmyslam nad nejakymi hruskami. Su tie zimne odrody aj rozumne dlho skladovatelne? Smaozrejme, pozadujem aby aj boli chutne, inak ich nema zmysel skladovat. Bohemica ma chutovo velmi nepresvedicila. Co ta Bieloruska?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika