Hrušky na iných podpníkoch



Stránky: 1,  2   
host - 88.214 (?) 
9.8.2011 9:48, zobrazeno: 17990x
Dobrý deň, chcem sa opýtať na váš názor na štepenie hrušiek na plané lesné jablone, alebo hloh. Občas sa to spomína v literatúre s efektom zakrpateného rastu a niektorí starší štepári sa od toho nedajú odhovoriť (nedostatok hruškových podpníkov). Ja som skúšal konferenciu a krvavku. Obe s rovnakým výsledkom. Na planej jabloni sa to pekne ujalo, druhý rok už slabší rast, tretí rok podrastanie podnože a len čakať kedy sa to vylomí, no proste biedna afinita. U hlohu este slabsie a to pritom ho niekto odporúča ako zákrpkový podpník. Dospel som k záveru že to je strata času, hrušku štepím len na hrušku, dula u nás moc nejde. Prípadne napíšte vaše skúsenosti s inými netradičnými kombináciami. díki Radovan
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 9.8.2011 11:59

Na jabloň jsem hrušku nezkoušel, nevěřil bych, že se to ujme. Resp. párkrát jsem to zkusil omylem a po roce ujmutý roub zaschnul. Na hlohu sice hrušeň rostla, ale podnožová část byla slabší a lámala se.
   Možná by stálo za vyzkoušení naštěpovat hrušku na planou lesní jeřabinu. Zatím jsem to nezkusil, ale plané jeřabiny jsou snadno dostupné a mají mnohem pravidelnější a lepší kořenový systém než kolmo dolů rostoucí semenáče hrušní. Jaká bude afinita, intenzita růstu a plodnost nevím. Obávám se ale, že kdyby to bylo výhodnější, tak už by se takové stromky prodávaly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.188 (?), 9.8.2011 20:34
Na jarabinu dávam aróniu, ale treba skúsiť. Možno by to šlo na oskorušu, keď to ide naopak. U nás pod lesom, je mnoho skazených jabloní hruškovými vrúbľami. Je mi to ľúto, prečo tam nedajú nejaké dobré jabka? Ale starý názor že to bude rásť sa ťažko vyvracia, najmä keď oponent má o 30 rokov viac. Mám v pláne mišpuľu. Využitie síce neveľké, ale chutí mi. Tá sa odporúča na hrušku a na hloh. Na hruške asi bude vzrastnejšia, tak uvidím. Radovan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 145.123 (?), 10.8.2011 23:54
Na hruškovej plánke bude mišpuľa bezpečne vzrástnejšia ako na hlohu. Na hlohu lepšie odoláva suchu a pravidelne rodí. Rast je mizerný, ale ako okrasa do skalky či pred dom to nie je zlé. Mišpuľa je listom aj kvetom veľmi dekoratívna. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.61 (?), 15.8.2011 23:45

Ja štepím hrušky len na dulu a rodia ako divé už 20 rokov. Max. výška 2,5 m, čo je ideálne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.116 (?), 13.11.2011 14:37

dobrý den, zajímám se o roubování hrušní a zaujal mně váš příspěvek. Nevím ale co je dula.Děkuji za vaši odpověď.Raška.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 13.11.2011 15:44

Dula je kdoule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 178.235 (?), 13.11.2011 15:43

Rovněž štěpuju hrušky na kdouli (ovoce je podobné hruškám a při dozrávání intenzivně voní, hodí se na kompoty nebo i do šatníku).Ne všechny odrůdy hrušek se s kdoulí snoubí (nemají stejnou afinitu)někdy nutné mezištěpení. AB 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
radovan rbk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 6.186 (?), 5.1.2012 17:42

Skusil uz niekto zastepit hrusku alebo jablon do mandle?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 171.180 (?), 7.1.2012 0:17

Do semenáčov mandlone som očkoval broskyne a marhule, bez problémov. V Španielsku to robia bežne. Jadroviny Vám na mandloni nebudú dlho vegetovať. Dovolím si to tvrdiť, aj keď som to neskúšal. Ale skúste to! Keď sa v obchodnej sieti predáva husokačica, prečo by nemohla existovať hruškomandloň? smiley  Paľo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika