Hrušky a hmyz



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10031) - 70.216 (?) 
8.9.2011 17:26, zobrazeno: 3642x

Mám vedle sebe mladé stromky Astry a Vonky. Je zajímavé, že plody Astry již skoro všechny hmyz zdecimoval, ale plodů Vonky si prakticky nevšímá. Možná, že to bude tím, že Vonka má tužší a silnější, bronzovou slupku. Škoda Astry. Je to chutná odrůda. Od Vonky stále ještě čekám lepší výkon. Hlavně v chuti. Plodů je letos mnoho.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 150.174 (?), 8.9.2011 19:52
Ahoj Petře! Osy musia mať špeciálne senzory na "vôňu" monosacharidov. Dnes som vo vinohrade nakladal do auta vaničku s pár strapcami hrozna-asi 5 odrôd- a tak sa mi do kufru tie potvory tlačili, že ich nebolo možné vyhnať. Nezastavilo ich ani chladné počasie + 14 st.Celzia. Pritom strapce mi ničím nevoňali. Je to záhada, prečo na niektoré odrody viniča idú osy ako divé a iných odrôd si nevšímajú. Podobné to bude asi aj s Tvojou Astrou a Vonkou. Písal som v minulých dňoch do fóra viackrát, že najlákavejšia pochúťka pre osy je pár kúskov surového bravčového mäsa v miske. O chvíľu je mäso osami priam obalené. Tejto "vôni" nevedia osy a muchy odolať. Ak to niekto tiež odskúšal, mohol by nám napísať. Včely prirodzene žiadne mäso nezaujíma. To by sa dalo využiť k likvidácii ôs, stačí do mäska zamiešať indiferentný insekticíd. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika