Hruško-jablko?



ja.runka - (1) 
17.4.2007 8:26, zobrazeno: 18525x
Rodiče si koupili stromky odrůdy HOSVI a KUMT-CHANT. Nikde se mi nepodařila najít informace o těchto odrůdách.Prosím o nějakou maličkou informaci o jaké stromečky se jedná. Děkuji Jarka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 230.20 (?), 18.4.2007 10:36

Ta jména mi nic neříkají, ale nejsou to náhodou Kumoie? K těm zde najdete dost příspěvků (a někdo jim říká hruško-jablka)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.86 (?), 25.8.2012 15:32

Co třeba Nashi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.2 (?), 7.10.2012 19:10

Nashi je japonsky hrušeň.Vaši rodiče si pořídili odrůdy Kumoi a Hosui.Kumoi dozrává touto dobou. Hrušky jsou velké, štavnaté, sladké a křuplavé, s mírným nádechem jako by po rumu.U Hosui je to stejné, ale ta je rannější.Byla to dobrá volba, neboť budete mít dlouhou sklizeň vynikajícího ovoce.A díky plodnosti si přijdou na své i Vaši příbuzní a známí.Na fotce je Kumoi, ale už částečně otrhána.

Hrušeň Kumoi
Hrušeň Kumoi
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 219.2 (?), 7.10.2012 19:13

Ještě jedna fotka.

Hrušen Kumoi.
Hrušen Kumoi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.41 (?), 18.10.2012 23:38

Dobrý den, ovocná školka v Kadově nashi prodává a má i nějaké popisy.

Marek

Moje letošní Nitaka
Moje letošní Nitaka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 58.114 (?), 20.10.2012 19:48

Asijskou hrušku Niitaku jsem letos sklízel dne10.10.2012 a dnes jsem degustoval nejzralejší plod. Chuť je slabě příjemně rumová, dužnina je křupavá, osvěžující a velmi, opravdu velmi šťavnatá. Stromek jsem pořídil s názvem Nutiika z Fytosu v r. 2008 na podnoži semenáč a letos urodil asi 18 velkých plodů (největší měl 304 gr. a zbylé plody byly kolem 250 gr., tedy zcela velikostí srovnatelné s kupovanými v obchodě). Listy jsou zdravé bez příznaků rzi hrušňové a kupodivu také ani jeden plod nebyl napaden vosami a sršni, které jinak v zahradě decimují ostatní moje hrušky a hrozny. Fotka byla pořízena měsíc před sklizní ze dne 9.9.2012


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika