Hruška zimní Pařížanka a Pastornice



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 9.166 (?) 
19.9.2007 9:00, zobrazeno: 61661x

Dobrý den, prosím o radu jak poznám odrůdu Pařížanka a Pastornice. Kdy dozrávají tyto plody? Předem děkuji za odpověď. Ivana Žemličková

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 83.26 (?), 19.9.2007 10:48

Podle samotného popisu se plody dají těžko rozeznat. Pařížanka je zelená, nápadně černě tečkovaná, Pastornici jsem na vlastní oči neviděl. Obě zimní odrůdy byly ale vytlačeny podstatně kvalitnějšími a na teplo ne tak náročnými odrůdami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirka m - (8) - 148.50 (?), 1.10.2007 21:40

Vážená paní,

předem Vás zdravím a chtěl bych se s Vámi podělit o své zkušenosti. Co se týče odrůdy Pařížanka tak tam bych nechal prostor zkušenějšímu, ale odrůdu Pastornice znám dobře, měl jsem ji na dvou místech. Rodila velmi mnoho a velmi pěkného ovoce, ale bez chuti. Jen vzácně byla mírně nasládlá, a to tak jednou za osm let. Dala se využít jen na kompoty, tam byla dobrá.Často končila jen jako krmivo pro zvířata. Byla pěstována v podmínkách, kde mi dozrají i pozdnější odrůdy broskví. S rozmnožováním odrůdy Pastornice bych byl velmi opatrný. S pozdravem

Jirka M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 18.11.2010 20:51

Pařížanku máme na zahrádce od roku 1957 jako čtvrtkmen. Jsme v teplejší oblasti (HK), takže hrušky má chutné, mám ji ráda jak tvrdší po sklizni, tak před Vánocemi, kdy se "pije", jak je šťavnatá. Kompoty z ní jsou vynikající. Opylovače jsem k ní nehledala, jsme v zahr.osadě, takže tam sem-tam hrušeň je.    Lída

Pařížanka
Pařížanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 18.11.2010 20:54

ps - Pařížanka se sklízí ve druhé polovině října, k jídlu dle uskladnění listopad - Vánoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 19.11.2010 9:42

Tu teplou polohu, jak uvádí p. Lída, bych zdůraznil. Před lety mi Pařížanky z Uh. Hradiště chutnaly, tak jsem jednu vysadil u nás v chladné poloze. I krmná řepa byla proti ní pochoutka. Myslím, že i pro dobré polohy je to překonaná odrůda. Beta, Delta, Petra či Gracie chutnají líp a vydrží i déle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 19.11.2010 22:36

Tu Deltu jsem zkoušela, protože jsem dlouhou dobu nemohla mladou Pařížanku sehnat (a Delta je její kříženec). Vydržela o něco déle, ale - aspoň u nás - byla Pařížanka mnohem chutnější (ona totiž Pařížanka je sladká tak akorát, ta Delta byla na mne moc). Pak jsem konečně Pařížanku sehnala, tak šla Delta pryč. Teď jsem si pořídila ještě podzimní Armidu, tak jsem na ni zvědavá.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 25.2 (?), 20.7.2013 18:47

S panem Vysloužilem naprosto souhlasím. Sice Pařížanka je spolehlivou zimní odrůdou, u nás ve sklepě dokáže vydržet i do dubna.Díky silné slupce bez problému, čím déle se skladuje tím je sladší(dozrává i po sklizni a cukernatí). Nemám nic proti starým osvědčeným odrůdám, Ale dnes jsou i lepší a chutnější odrůdy, Beta,Konference, Nela. A mohu potvrdit, pokud je dobrý ovocný sklep, nemíchaný s jinou zeleninou tak vydrží i do května a bez ochrané atmosfery dusíkem. Jen je třeba si v zimním období dát práci s přebíráním a odstraněním hnijících plodů. - Ty se časem vyskytují ve všech skladovacích prostorech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 231.4 (?), 18.11.2010 12:42

Dobrý den, hledám hrušeň opylovače k hrušni pařížanka, poradí někdo. Díky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.154 (?), 18.11.2010 13:57

zdroj: web Sempry

Pařížanka je cizosprašná, vhodní opylovači: Konference, Clappova, Boscova lahvice. Je dobrým opylovačem.

Mittw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika