Hruška Naschi



Stránky: 1,  2,  3   
Danka - (1) 
25.4.2005 1:10, zobrazeno: 60127x
Ze zrníček této htušky e mi odařilo vypěstovat sazenice a chtěla bych se optat jestli by tato hruška v naší oblasti přežila a kdyby ano tak v jakých podmínkách a jestli by plodila?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host, 25.4.2005 8:28
Otázka je, zda vypěstovaný strom ze semínka bude plodit, zda nebude planý. Další věc je, kde bydlíte, ono v našich podmínkách, to je docela
široký pojem, ono je docela rozdíl, jestli bydlíte v Hodoníně,
nebo v Liberci !
Pokud bydlíte tak do 250 m a ve vašem okolí se daří meruňkám
i vinné révě, neměl by být problém tuto hrušeň vysadit do volné půdy,
ovšem na chráněné místo, kde je dostatek světla.

Martin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.231 (?), 7.6.2006 9:57
Cínska hrusen Nashi nebo jinak Kumoi ap., vydrzi i ve vyssi nadmorske visce. Cca 500mnm. Vyzkouseno. Ovsem ze seminka je temer na nic, dochazi tam k miseni genu a muze trvat i toky nez zacne plodit a plody mohou byt dobre, ovsem pravdepodobnejsi je ze  budou male ap.
 Lepsi je koupit ockovany stromek v okrasne ci ovocne skolce. Jako  napr. jablone ...
Krasny den
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 94.97 (?), 21.6.2006 18:28
Ze své zkušenosti mám vyzkoušeno, že Nashi-Man San Gil se velmi daří i na severu Čech.Stromek máme třetím rokem a již v loni měl několik vynikajících plodů, ještě chutnějších než v supermarketech.Letos tam má ještě více a bujně se rozrůstá.Marně se snažím sehnat ještě další stromek.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 142.149 (?), 18.10.2006 10:28
Obratte se na www.agrochovjezernice.cz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.166 (?), 18.10.2006 14:00
Z japonských hrušiek odporúčam Chojuro....
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.16 (?), 1.1.2007 20:11
já je pěstuji také,jsou výborné a mám je od pana Pražáka z Droždína.WWW.drozdin.cz
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.27 (?), 2.1.2007 10:14
Hlavně je nepěstujte ze semen, nebudou totožné s původné odrůdou. Buďto kupte nový stromek anebo sežeňte rouby - ujímají se dobře na každou hrušeň.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Juraj Kafka - (15), 5.3.2007 23:53

Ano připojuji souhlas. Odrůda "Chojuro" patří mezi tzv. rumové nashi hrušky. Mají kulovitý tvar, ztluštělou stopku, a tmavou, v plné zralosti medově hnědou slupku. Chuť je výborná nasládlá s rumovou příchutí. Plody musí být zralé na stromě, nepodtržené, střední velikosti - příliš malé nebo příliš velké plody mají chuť méně kvalitní.

Obecně Nashi hrušky se vyznačují velkým obsahem vody (srovnatelné s melounem), jsou tedy osvěžující a sní se jich proto víc, narozdíl od klasické hrušky, která víc zasytí než osvěží.

Plody lze pomologicky rozdělit na světlé a tmavé. Světlé jsou ty obvyklé v obchodech(ikdyž i to jsou jiné odrudy)mají mdlejší chuť a ty tmavé jsou ty rumové.

Degustoval jsem plody ze stromů školního sadu při zahradnické fakultě v Lednici na Moravě.

Odrůdu Chojuro nyní zkouším u nás v jižních Čechách (Blatensko), spolehlivě srůstá s pláňaty i s kulturními odrůdami klasických hrušní (konkrétně Lucasova). Nyní čekám na až roubovance zakvetou a jsem zvědavý na kvalitu plodů v nadmořské výšce 500 m.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 6.3.2007 12:22
Nyní jsem vyhazoval ze sklepa nějaké zbylé uskladněné azijské hrušky  - tmavé s rumovou příchutí, odrůda Kumoi. Většina byla hniličkovatých příp. shnilých, ale některé se daly normálně jíst. V březnu!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika