Hrušeň Solanka



Stránky: 1,  2   
svarcova - (28) - 32.68 (?) 
4.9.2011 23:34, zobrazeno: 29344x

Prosím o radu. Mám stále problém s mladou hrušní. Na jaře jsem tady dostala několi rad co s ní, ale bohužel nic nepomohlo. Je mi jí líto vyhodit, tak to ještě zkouším, jestli Vás něco nenapadne. Je celá bez života, v zemi drží. Viz FOTO




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 46.234 (?), 6.9.2011 16:35

Stromek žije a to je hlavní.Měl jsem takou meruňku a dva roky nic nedělala, měla přírustky 1cm.Stromek si ale v zemi budoval kořenový systém kterému věnoval veškerou energii.Třetím rokem vyhnala skoro metrové větve a rostla jako z vody.Takže musíte vydržet a čekat, třeba příští rok poroste-stromy jsou živé organizmy a nejde jim jen tak poroučet.Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 6.9.2011 17:26

Ještě teď bych postříkal list např.kombinací postřiků ve Zdravém jablku, jak se tato směs postřiků nazývá.Řiďte se podle období v návodu a na jaře pokračujte.Měl jsem sazenici hrušně se třemi vlasovými kořínky a během dvou let roste jako divá.Strupovitost se dá vyléčit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
svarcova - (28) - 32.68 (?), 6.9.2011 22:35
Děkuji za reakce, uděĺám ty postřiky a počkám, snad se probere. A mám ji před zimou pohnojit? Pokud ano, tak čím? Dekuji za odpovědi Hana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.236 (?), 6.9.2011 22:48
Paní Hano, skúste na jeseň do lavóru okolo hrušne opatrne na hĺbku poloviny rýľa zapracovať granule organominerálneho hnojiva. Dodáte stromku nielen organické hnojivo, ale aj mikroprvky. Pozor na korienky pod ostrým rýľom. Trávnik nenechajte priblížiť sa k stromku. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 7.9.2011 9:27

Jemně posypte a zapracujte po obvodu hnojivo r y c í m i vidlemi.Ale až v listopadu, tedy skutečně na jeseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 7.9.2011 15:47

Je to celé divné. Nemohlo by jít třeba o bakteriální spálu růžovitých? Informace o této chorobě viz např.  ZDE. Ve hře je též silné napadení strupovitostí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.10 (?), 13.9.2011 10:28

Což takhle septoriová skvrnitost? Strupovitost to nebude, takhle se neprojevuje, navíc Solanka strupovitostí opravdu netrpí. A spála snad taky ne, to by to mělo usychat od shora. Je to každopádně zvláštní, skoro to vypadá jako by byla zasažena nějakým herbicidem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.34 (?), 13.9.2011 13:06

Moc mi to jako septoriová skvrnitost nepřipadá. Na hrušních, jahodách, růžích a celeru jsem ji viděla vždy jen jako malé skvrnky. Spála růžokvětých to také není. Připadá mi to také jako popálené, ale nemusí to být jen od herbicidu. Podobné věci dokáže třeba moč, psí i lidská, příliš koncentrované hnojivo na list, příliš koncentrovaný pesticid, detergent, rozpouštědlo a řada dalších věcí. Myslím si, že nejlepší bude na podzim pro jistotu pečlivě odstranit opadané listí a rozhodnout se na jaře, až stromek obrazí. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Eda37 - (3) - 38.141 (?), 25.9.2011 22:45

Mám podobný problém se solankou. Mám ji už osm, nebo devět let a pořádně ještě nekvetla. Růst má spíše bujný a po loňském hlubokém sestřihu obrazila ještě více. Květů jen pár, plody žádné. Je na slunném stanovišti asi čtyři metry od kompostu a asi osm metrů od řady tují. O tujích píši proto, že jsem slyšel o jejich špatném vlivu na ovocné stromy, zejména hrušní. Pořád ještě čekám, nechci ji vyhodit. Je pěkně vzrostlá a teď velmi hustá. Četl jsem na jiném fóru, že solanka začíná rodit až po 10- ti létech.  Řez jsem prováděl vždycky na jaře s ostatními stromy. Měl bych ji seříznout ještě letos? Aby nešla tolik do dřeva. Zdravím a dík za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika