Hrušeň s názvem Jean de Ark



host - 197.143 (?) 
8.11.2007 22:58, zobrazeno: 13134x

Zdravím zdejší diskutující, nedavno mi přinesl jeden pán hrušky prý pod názvem jean derc v závorce žán dark. Plod je velký asi jako lukasova ale ne tak bańatý, je více hruškovitý, stopka se napojuje mírně z šikma, slupka je světle zelená (okřehková)naprosto nerzivá hladká se zráním žloutne. Zraje přibližně v tuto dobu. Plody jsou to vzhledově líbivé. Dužnina je bílá štavnatá, lehce zrnitá, sladce navinulá až sladká výborná.

Jedná se údajně o starý strom. Někde na rakovnicku. Mám slíbené rouby na jaro tak to zkusím zachránit.

Jo a jinej pán mi řek, že to bude Jean De Arc tedy Johanka z Arku... neví někdo něco o tom?

Juraj Kafka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 215.8 (?), 8.11.2007 23:11
Hrušeň Jeanne d'Arc skutečně existuje, byla vyšlechtěna koncem 19. století, je potomek Dielovy máslovky, které se také poněkud podobá. Konzumní zralost má v listopadu, při dobrém uskladnění může vydržet do konce prosince. Ale mívá na povrchu rzivá místa, takže to vašemu popisu neodpovídá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 197.143 (?), 9.11.2007 21:18

No tyhle jsou takřka bez rzi. Přesto se pokusím ji naroubovat, protože jë vynikající vzhledná hruška.

JK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.155 (?), 10.11.2007 0:26
Tato sorta by prave mela byt spise banata, typicka je kratkou, velmi tlustou stopkou.

Ondra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 197.143 (?), 11.11.2007 18:46

hele ty nejseš v Itálii?

JK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.44 (?), 26.12.2007 16:59

Dobrý podvečer. Túto hrušku mám aj ja. Veľmi dobrej chuti. Pozdravujem Vás, som na tejto stránke 1. x. Okrem Jean de Ark mam - Durandeau, President Duard, Wilieamsova, Clapova, Konferencia, Lucasova, Dicolor.

     Zdraví Vás priateľ záhradkár zo Slovenska, (okres Partizánske)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 37.210 (?), 27.11.2014 21:46

Zdravím po čase,

 Odrůda Johanka z Arku... už se u mne rozplodila. Mám jeden kus naroubován do koruny Lucasovy a druhý do Špinky. Srovnávat budu s Lucasovou.

Zdravotní stav: strupovistost. Lucasova trpí silně, JOhanka nikoliv, černě a sazovitost obé stejně letos trpěly.

Chuť: Lucasova mdlá, na kyslá, tekoucí, Johanka sladší, křuplavá. Nojabrskaja téměř bez chuti.

Nadmo výška 505 m

Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika