Hrušeň roubovaná na jabloni



Stránky: 1,  2   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 3.6 (?) 
11.4.2011 22:32, zobrazeno: 17367x

Získal jsem dva rouby hrušní. Bohužel už nemám žádnou hrušňovou podnož volnou, tak jsem tyto hrušky pokusně narouboval na dvě mladé jabloňové pláňky. Opravdu netuším, zda jsou takovíto roubovanci životaschopní.  Nezkoušel jste někdo tuto kombinaci? Taky mám roub kdouloně, má vůbec smysl jej roubovat na jablůňku? Dík za odpovědi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.232 (?), 11.4.2011 23:07
Nema to zmysel!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 94.122 (?), 11.4.2011 23:22

O naroubování hrušně na jabloni tu tuším že loni proběhla docela obsáhlá diskuze, podařilo se některým omylem, i tam, kde v počátcích vypadalo, že v poho, později došlo k uschnutí nebo upadení roubu. S kdouloní netuším. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 12.4.2011 7:00

Na hrušni kdouloň roste, na jabloň jsem ji roubovat nezkoušel. Ale pochybuji, že se chytne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 92.61 (?), 21.4.2011 23:05

Sused mal jabloň naštepenú na hruške a päť rokov mu rodila, potom uschla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 12.5.2012 19:05

Mám rád, když se téma diskuze po čase zhodnotí.

Loňské roubování hrušňových roubů na podnože jabloně krásně rostlo, takže jsem si myslel, že roubovat hrušeň na jabloň lze. Letošní jaro mě však přineslo důkaz, že tudy cesta nevede. Oba rouby (každý roub jiná odrůda hrušně) nechtěly rašit a dodnes (květen) nenaší. Krásně je to vidět na fotografii, kde jabloň podráží od spodu (to zelené vzadu jsou očkované jabloně, hrušně jsou ty dva špičáky vpředu). Budiž moje pokusy ponaučením pro ostatní. Jen připomínám, že vloni jsem neměl vhodnou podnož, takže jsem to zkusil (bylo mi líto rouby vyhodit). 

HONZA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 103.192 (?), 12.5.2012 22:17

Díky za vaše zhodnocení diskuse.

Asi by to k ničemu nebylo, ale napadá mne, že by to chtělo hrušňové výhony silně zakrátit, tak na první či druhý použitelný pupen. Třeba by podnož alespoň jedno hrušňové očko protlačila a probudila. Zkušenosti s tím také nemám.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 13.5.2012 9:47

Jenom perličku. Kdysi jsem vysel semínka asijské hrušně, v době, kdy se prodávaly jen plody a ještě ne stromky. Říkalo se jim hruškojabka a dokonce jsme si mysleli, že jde o mezidruhové křížence.  Semenáčky měly listy, které se podobaly víc jabloni než hrušni, tak jsem na ně naštěpoval jabloně.  Jedna z nich roste dosud a plodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 9.171 (?), 13.5.2012 12:21

Do ázijskej hrušky som postupne navrúbľoval Williamsovu červenú a Janu. Vrúble sa parádne ujali. Navrúbľovať jabloň, to ma vskutku nenapadlo, ale bolo by to zaujímavé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 43.70 (?), 13.5.2012 13:11

Hrušňové rouby se na jabloni ujmou ale další jaro je už neprobudí, odumřou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika